X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Koniec ćwiczeń Anakonda-18. Prezydent: to duże wydarzenie ćwiczebne i powód do satysfakcji

Ostatnia aktualizacja: 06.12.2018 14:23
 Podczas ćwiczenia Anakonda 18 udało się zrealizować wszystkie zakładane elementy - podkreślił w czwartek w Elblągu prezydent Andrzej Duda. Jak zaznaczył, ćwiczono nie tylko działania bojowe, ale też obronne wobec działań hybrydowych.
Audio
  • Koniec ćwiczeń Anakonda-18 i certyfikacja Dywizji Północny Wschód. Relacja Agnieszki Drążkiewicz
Prezydent Andrzej Duda podczas uroczystości zakończenia ćwiczeń Anakonda-18 w Dowództwie Wielonarodowej Dywizji Północny-Wschód w Elblągu
Prezydent Andrzej Duda podczas uroczystości zakończenia ćwiczeń Anakonda-18 w Dowództwie Wielonarodowej Dywizji Północny-Wschód w ElbląguFoto: PAP/Tomasz Waszczuk

Prezydent i minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak biorą udział w czwartek w Elblągu w uroczystym zakończeniu ćwiczenia Anakonda 18 oraz podsumowaniu procesu certyfikacji Dowództwa Wielonarodowej Dywizji Północny Wschód.

Jak powiedział Duda, Anakonda 18 to duże wydarzenie ćwiczebne, które odbywało się nie tylko na terenie Polski, ale i w państwach bałtyckich.


Ćwiczenie - podkreślił prezydent - było niezwykle wymagające. - Oznaczało z jednej strony tradycyjne ćwiczenie działań bojowych, ale też obronne wobec działań hybrydowych. Gratuluję, że udało się zrealizować wszystkie założone elementy - - mówił Duda. 

Prezydent pogratulował także wszystkim zaangażowanym w proces tworzenia i certyfikacji Dowództwa Wielonarodowej Dywizji Północny Wschód. - Doskonała ocena uzyskana w certyfikacji stanowi potwierdzenie nie tylko ciężkiej pracy, ale jest z pewnością powodem do wielkiej satysfakcji - podkreślił.

"Żołnierze potrafią współpracować"

- Ćwiczenia Anakonda 18 były "dużym wyzwaniem", któremu żołnierze NATO sprostali. Udowodnili, że są sprawni, że potrafią ze sobą współpracować i że są solidarni w trosce o wspólne bezpieczeństwo - podkreślił szef MON Mariusz Błaszczak.

 Błaszczak, podobnie jak prezydent Andrzej Duda, uczestniczył w czwartkowych uroczystych zakończeniach ćwiczeń Anakonda 18 oraz podsumowaniu procesu certyfikacji Dowództwa Wielonarodowej Dywizji Północny Wschód.

Błaszczak dodał, że ćwiczenia Anakonda 18 były dużym wyzwaniem, któremu - jak ocenił - żołnierze NATO sprostali. - Żołnierze naszych wojsk sojuszniczych udowodnili, że są sprawni, udowodnili, że potrafią ze sobą współpracować, udowodnili naszą solidarność i troskę o wspólne bezpieczeństwo - stwierdził minister obrony narodowej.

Szef MON pogratulował wszystkim żołnierzom, że udowodnili swoją sprawność, wiedzę wojskową, zaangażowanie w to, aby stanowić bardzo ważny filar bezpieczeństwa na wschodniej flance NATO.

pz

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak