X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Hiszpania: 20 rannych w starciach policji z przeciwnikami konstytucji

Ostatnia aktualizacja: 06.12.2018 21:26
Dwadzieścia osób zostało rannych w starciach katalońskiej policji z przeciwnikami hiszpańskiej konstytucji w Geronie, na północnym wschodzie Hiszpanii. Dwunastu poszkodowanych to funkcjonariusze policji.
Policja w Katalonii
Policja w KataloniiFoto: Shutterstock

Jak poinformowała dyrekcja katalońskiej policji (Mossos d'Esquadra), w efekcie starć z manifestantami rannych zostało 12 funkcjonariuszy. Do godzin wieczornych zarzuty postawiono jednemu z zatrzymanych uczestników czwartkowych starć.

Do konfrontacji z policją doszło, gdy lewicowi i separatystyczni bojówkarze zaatakowali legalnie zorganizowany marsz z okazji 40. rocznicy zatwierdzenia hiszpańskiej konstytucji. Jego inicjatorami były prawicowe ugrupowania: Partia Ludowa (PP) oraz Vox, któremu zarzuca się sympatyzowanie z byłą dyktaturą frankistów. 

Przeciwnicy marszu prawicowych partii skandowali: "Gerona będzie grobem faszystów!" oraz "Ulice zawsze będą nasze!". Większość z agresorów była zamaskowana.

Do starć z policją doszło w momencie, kiedy kilku lewicowych i separatystycznych aktywistów przerwało kordon policyjny, atakując uczestników marszu sympatyków konstytucji. Funkcjonariusze użyli wtedy pałek.

Uderzenia krzesłami

Większość policjantów, którzy zostali ranni w starciach, odniosła obrażenia od uderzeń krzesłami z ogródków restauracyjnych i kamieniami, którymi rzucały osoby próbujące zatrzymać marsz.

W czwartek wieczorem interwencję policji w Geronie skrytykowały największe organizacje katalońskich separatystów, a także władze Rad Obrony Republiki (CDR), które od kilku miesięcy organizują blokady dróg i linii kolejowych w Katalonii.

Kierownictwo CDR zażądało też natychmiastowej dymisji odpowiedzialnego za sprawy wewnętrzne w rządzie Katalonii Miquela Bucha, a także ukarania policjantów, biorących udział w starciach z lewicowymi i separatystycznymi aktywistami.

Katalońscy separatyści oraz lewicowy blok Catalunya En Comu-Podem (CECP) domagają się reformy hiszpańskiej konstytucji. W październiku parlament regionalny przyjął głosami tych ugrupowań rezolucję negującą monarchię jako ustrój Hiszpanii. W dokumencie określono ją mianem "przestarzałej i antydemokratycznej".

dn

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak