X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Katarzyna Lubnauer: Kamila Gasiuk-Pihowicz zdradziła swoich ludzi dla własnych korzyści

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2018 09:46
Dowódca nie zostawia swoich ludzi "za burtą" dla własnych korzyści - powiedziała w piątek przewodnicząca Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer, odnosząc się do przejścia Kamili Gasiuk-Pihowicz do klubu PO-KO. Zdaniem Lubnauer, Kamila Gasiuk-Pihowicz "zdradziła swoich ludzi".
Katarzyna Lubnauer
Katarzyna LubnauerFoto: PAP/Radek Pietruszka

Klub PO zmienił w środę nazwę na Klub Parlamentarny Platforma Obywatelska - Koalicja Obywatelska. Do klubu dołączyło osiem osób: siedmioro dotychczasowych posłów Nowoczesnej, w tym szefowa klubu Kamila Gasiuk-Pihowicz, a także Piotr Misiło, który w zeszły piątek został wyrzucony z Nowoczesnej. Oznacza to, że klub Nowoczesnej w Sejmie przestał istnieć i stał się kołem.

Katarzyna Lubnauer komentując te wydarzenia w porannej rozmowie w RMF FM określiła je jako "akt zdrady i nielojalności". - Nie mam żadnych wątpliwości, że ten akt można uznać również za akt nie tylko zdrady, nielojalności, ale również korzystania z własnych korzyści. Niektórzy nazywają to "Kałużingiem" - oświadczyła. (Wojciech Kałuża to radny, który dostał się do sejmiku woj. śląskiego z listy KO, a następnie przystąpił do programowego porozumienia prawicy, czym umożliwił PiS samodzielne rządy w regionie).

Liderka Nowoczesnej, odnosząc się do przejścia Kamili Gasiuk-Pihowicz do klubu PO-KO oceniła, że była szefowa klubu "zdradziła swoich ludzi". - Przewodniczący klubu, dowódca, nie zostawia swoich ludzi za burtą. Nie zostawia swoich ludzi i nie odchodzi dla swoich własnych korzyści - podkreśliła.

"Głupota polityczna"

Według Katarzyny Lubnauer, odejście niektórych posłów z klubu Nowoczesnej do KO-PO było "głupotą polityczną, błędem politycznym i w bardzo dużym stopniu nadwyrężyło zaufanie do Koalicji Obywatelskiej, na którym nam wszystkim zależy i utrudniło jakiekolwiek rozmowy na przyszłość".

Jak oceniła, "to co się przedwczoraj stało spowodowało, że wielu ludzi straciło zaufanie dla projektu, którym jest Koalicja Obywatelska".

Zdaniem przewodniczącej Nowoczesnej, sytuacja ta burzy jakiekolwiek nadzieje na to, że w polityce może być przyzwoicie. "To co zrobiła Kamila (Gasiuk-Pihowicz), to co się stało, nie było funkcjonalne, bo straciliśmy pewne możliwości i co więcej Platforma ich nie zyskała. To co zrobiła Kamila, to pomogła PiS, poprzez to, że zniszczyła zaufanie do KO, które budowaliśmy przez kilka miesięcy kampanii" - podkreśliła Katarzyna Lubnauer.

msze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak