X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Wykrzykiwali rasistowskie hasła, popracują za to społecznie

Ostatnia aktualizacja: 01.06.2010 17:53
Jest wyrok ws. rasistowskiego wiecu w centrum Wrocławia. Do zdarzenia doszło 21 marca 2007 roku, a prokuratura oskarżyła w tej sprawie sześciu młodych mężczyzn.
Audio

Demonstracje zorganizowały Narodowe Odrodzenie Polski oraz Stowarzyszenie Nacjonalistyczne "Zadruga". Sąd Rejonowy we Wrocławiu uznał, że podczas manifestacji wygłaszano przemówienia o charakterze rasistowskim, odwołujące się do idei czystości rasy, prezentowano flagi z symbolem swastyki, transparenty z hasłami "Europa dla białych, Afryka dla HIV" oraz wznoszono okrzyki "Biała siła", "Każdy inny, wszyscy biali" - a tym samym publicznie propagowano totalitarny ustrój oraz nawoływano do nienawiści na tle różnić rasowych i narodowościowych. Szefowie NOP-u i Zadrugi zostali skazani na kary 7 miesięcy ograniczenia wolności polegającego na wykonywaniu nieodpłatnej pracy na cele społeczne 20 godzin miesięcznie.

Pozostałym oskarżonym wymierzono kary od 5 do 6 miesięcy ograniczenia wolności. Jednocześnie Sąd orzekł nakazał zapłacić oskarżonym po 1000 zł na rzecz Stowarzyszenia na Rzecz Pomocy Potrzebującym i Zapobiegania Patologiom Społecznym "POMOCNA DŁOŃ".

Sąd w swoim wyroku oparł się m.in. na opinii katedry Doktryn Politycznych i Prawnych Uniwersytetu Wrocławskiego w zakresie symboliki, haseł i treści plakatów prezentowanych przez uczestników tejże manifestacji, jak również ekspertyzie biegłego - profesora Grzegorza Straucholda. "Konkretne fakty towarzyszące zdarzeniu - treść przemówienia Dariusza P. odwołujące się do czystości rasy, treść haseł głoszonych przez oskarżonych podczas przedmiotowego zgromadzenia, prezentowane transparenty, treść ulotki rozdawanej przez uczestników manifestacji oraz treść wygłoszonego przez Dawida G. przemówienia kończącego manifestację stanowią podstawę do stwierdzenia, iż zamiarem oskarżonych była próba wywołania u odbiorców nienawiści do osób o odmiennych cechach fizycznych od przedstawicieli ich rodzimej rasy, w tym do osób o czarnym kolorze skóry" - powiedziała portalowi polskieradio.pl Monika Mora z Sądu Okręgowego we Wrocławiu .

dp

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Surowe wyroki dla młodocianych morderców

Ostatnia aktualizacja: 04.01.2010 13:33
Na kary dożywotniego więzienia skazał w poniedziałek Sąd Okręgowy w Łodzi dwóch młodych mężczyzn oskarżonych o dwa okrutne zabójstwa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wyroki dla lekarzy za branie łapówek

Ostatnia aktualizacja: 08.04.2010 16:52
Kary więzienia w zawieszeniu i kary grzywny wymierzył sąd 13 osobom, oskarżonym w sprawie przyjmowania korzyści majątkowych przez lekarzy od osób chcących uniknąć służby wojskowej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ostra kara za szczególne okrucieństwo wobec kota

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2009 13:33
Bezprecedensowy wyrok za znęcanie się nad zwierzęciem zapadł przed sądem w województwie kujawsko-pomorskim.
rozwiń zwiń

Czytaj także

12 lat więzienia za zabicie nastolatek na drodze

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2009 12:29
Zapadł wyrok w sprawie Zbigniewa Gregorczyka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Najwyższa kara dla mordercy 12-letniej Magdy

Ostatnia aktualizacja: 05.01.2010 13:36
Wyrokiem dożywotniego więzienia dla Mariusza S. zakończył się proces w sprawie zamordowania 12-letniej Magdy z Wielgowa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zaskarżanie wyroku - PzJ 2

Ostatnia aktualizacja: 11.03.2010 17:27
To, że postępowanie przed sądem nie musi się skończyć na jednej instancji, gwarantuje nam Konstytucja...
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sąd orzekł, że mąż mógł bić żonę

Ostatnia aktualizacja: 02.07.2010 19:19
Włoski sąd wydał nietypowe orzeczenie w sprawie męża, który bił swoją żonę.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bankier skazany za kłamanie na temat sytuacji banku

Ostatnia aktualizacja: 14.07.2010 13:19
W Niemczech sąd po raz pierwszy skazał byłego bankiera za jego działania w związku z kryzysem finansowym.
rozwiń zwiń