Klich krytykuje słowa Kozieja: to ekstrawaganckie

Ostatnia aktualizacja: 25.06.2010 15:19
Minister obrony narodowej skrytykował szefa BBN za opinię na temat wojny w Afganistanie. Wczoraj Stanisław Koziej opublikował na stronie internetowej BBN dokument w którym napisał, że sytuacja w Afganistanie gwałtownie sie pogarsza, a NATO jest tą wojną zmęczone.
Audio

Według Kozieja, Polacy wzięli na siebie zbyt dużo obowiązków i nie radzą sobie z nimi. Nasz kraj znalazł się w afgańskim pacie. Minister Bogdan Klich określił te słowa Stanisława Kozieja jako "eskstrawaganckie".

Afgański pat

- Ja nie podzielam tego poglądu. To pogląd prywatny pana generała Kozieja. Każdy ma w Polsce prawo do wyrażania swoich poglądów, nawet tak skrajnych i tak ekstrawaganckich. Nie podzielam tego poglądu. Polacy dobrze radzą sobie w Afganistanie, nasi żołnierze wykonują tam fantastyczną robotę. To są profesjonaliści najwyższej próby. Działają tam z narażeniem zdrowia i narażeniem życia po to, aby Polska mogła utrzymać swój status wiarygodnego członka Sojuszu Północnoatlantyckiego - oświadczył Klich.

Również część ekspertów uważa, że publikowanie takich tez na temat Afganistanu jest niezgodne z prawdą i szkodzi polskim żołnierzom w Afganistanie jak również wiarygodności naszego kraju na arenie międzynarodowej.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także

Czytaj także

Zła wiadomość dla żołnierzy w nowym roku

Ostatnia aktualizacja: 25.12.2009 12:54
Żołnierze nie będą więcej zarabiać. Minister obrony narodowej Bogdan Klich nie wystąpi do prezydenta o podniesienie wskaźnika, na podstawie którego oblicza się zarobki mundurowych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ofensywa przeciwko talibom potrwa do czerwca?

Ostatnia aktualizacja: 21.02.2010 16:38
Szef sztabu generalnego francuskiej armii przestrzegł, że ofensywa w Afganistanie przeciwko talibom może się przedłużyć do końca czerwca. Pierwsze przewidywania mówiły o dwóch-trzech tygodniach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bogdan Klich

Ostatnia aktualizacja: 11.06.2008 08:13
Niedługo zostanie przedłożona Sejmowi nowelizacja tzw. ustawy pragmatycznej, w której stanie się regułą, że MON w przypadku, gdy żołnierz jest podejrzany o popełnienie przestępstwa, bierze na siebie obowiązek wsparcia finansowego i ochrony prawnej.
rozwiń zwiń