Burza w świetokrzyskim. Setki domów bez prądu

Ostatnia aktualizacja: 23.07.2010 21:32
Około 400 gospodarstw w powiecie włoszczowskim (świętokrzyskie) pozbawionych jest prądu po nawałnicy, która wieczorem przeszła nad regionem świetokrzyskim.
Audio

W okolicy Oleszna powalone przez wiatr drzewo przewróciło się na linię średniego napięcia. Linia została wyłączona, co spowodowało, że nie działa tam aż 16 stacji transformatorowych.
Energetycy usuwają awarię i dostawa prądu powinna w ciągu najbliższych kilkudziesięciu minut zostać wznowiona - poinformował dyżurny zakładu energetycznego w Skarżysku-Kamiennej.

Dużo pracy mają też strażacy. Dariusz Gieroń oficer prasowy włoszczowskich strażaków powiedział, że od uderzenia pioruna powstał pożar budynku w miejscowości Kolonia Mrowina. Ponadto w czterech miejscach powalone przez wiatr drzewa zatarasowały drogi.

Podobnie jest w powiecie jędrzejowskim. W miejscowości Lipno nawałnica zerwała dach na budynku gospodarczym. Dachy uszkodzone zostały też na dwóch innych budynkach. Natomiast w miejscowości Ciermno Zaszosie strażacy gaszą pożar stodoły, która zapaliła się od uderzenia pioruna.

mch, Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)

Zobacz więcej na temat: energetyka IAR
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Trwa coroczne liczenie populacji nietoperzy w jaskiniach

Ostatnia aktualizacja: 20.02.2010 17:44
W Polsce żyje 21. gatunków nietoperzy, z czego w Świętokrzyskiem, aż szesnaście.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Uwaga! Ostrzeżenie przed burzami

Ostatnia aktualizacja: 02.05.2010 18:42
Na Lubelszczyźnie, Podkarpaciu i w województwie świętokrzyskim w najbliższych godzinach mogą wystąpić gwałtowne burze.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Gigantyczne zniszczenia. Rusza szacowanie strat

Ostatnia aktualizacja: 26.05.2010 17:56
Mieszkańcy zalanych miejscowości wracają do domów, zwożone są zwierzęta i rozpoczynają się porządki. Najbardziej potrzebne są teraz środki czystości, rękawice gumowe oraz pasza dla zwierząt. Rusza również szacowanie strat.
rozwiń zwiń