Sprawdź do kiedy będzie w Polsce padać

Ostatnia aktualizacja: 27.07.2010 17:01
Co najmniej jeszcze przez tydzień przewidywane są opady deszczu w całej Polsce. Najintensywniej będzie padać we wtorek i w środę. Na południu, wschodzie i w centrum kraju, wystąpią też burze.
Audio

IMGiW wydało ostrzeżenia dla województw: śląskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego, lubelskiego i podkarpackiego. Tam opady deszczu dziś w nocy i jutro mogą lokalnie dochodzić nawet do 70 milimetrów. Pod koniec tygodnia opady będą już lżejsze, w weekend można spodziewać się trochę więcej przejaśnień.

W ciągu najbliższej doby w związku z intensywnymi opadami deszczu w zlewni Wisłoki, Wisłoka i Sanu na Podkarpaciu oraz w zlewni Skawy, Raby, Dunajca, Wisłoki w Małopolsce IMiGW prognozuje wzrost poziomu wody do stanów wysokich.

Hydrolog Anna Jałowiecka uspokaja jednak, że nie ma zagrożenia powodzią. "Na pewno w tym momencie nie możemy mówić o jakimkolwiek zagrożeniu powodzią, na razie mówimy o tym, że w zlewniach rzek podkarpackich jest możliwość wzrostu stanu wody lokalnie powyżej stanów ostrzegawczych i powyżej stanów alarmowych" - podkreśla hydrolog IMiGW.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej podaje, że prognozowane przekroczenia stanów alarmowych nie spowodują przelania się wody przez koronę wałów. Mogą jednak nastąpić lokalne podtopienia.

mch

Zobacz więcej na temat: imigw POLSKA
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Przed nami deszczowe dni i podwyższenie stanu wód

Ostatnia aktualizacja: 20.06.2010 04:00
Ciągłe opady deszczu przez najbliższych kilka dni, głównie na południu Polski, mogą doprowadzić do podwyższenia stanu wód, aczkolwiek nie powinny one przekroczyć stanów alarmowych - poinformował dyrektor IMiGW Mieczysław Ostojski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Będzie raczej zimno i deszczowo

Ostatnia aktualizacja: 25.07.2010 19:17
W ciągu co najmniej 4 najbliższych dni w Polsce bardziej od kremu z filtrem niezbędny będzie parasol.
rozwiń zwiń