X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Premier odbierze w Pradze nagrodę im. Vaska Polaka

Ostatnia aktualizacja: 28.07.2010 11:11
Wyróżnienie to co roku otrzymuje jeden europejski przywódca za "działania służące demokracji i porozumieniu pomiędzy narodami".
Audio

Donald Tusk otrzymał nagrodę "w uznaniu jego zasług jako szefa rządu".

Nagrodę przyznaje American Institute on Political and Economic Systems (AIPES), który prowadzi w Pradze letnie kursy z zakresu nauk politycznych i ekonomii dla studentów z Europy Środkowo-Wschodniej, Azji Centralnej i Stanów Zjednoczonych.

Poprzedni laureaci to m. in. Vaclav Klaus - były premier, a obecnie prezydent Czech, Arpad Goncz - były prezydent Węgier, Viktor Orban - premier Węgier, Valdas Adamkus - były prezydent Litwy. Premier Donald Tusk będzie trzecim Polakiem uhonorowanym tą nagrodą. W roku 1996 otrzymał ją były prezydent Rzeczpospolitej Lech Wałęsa, a w 2004 roku były premier Jan Krzysztof Bielecki.

Czeski patriota

Vasek Polak, którego imię nosi fundacja, był czeskim patriotą, który przeszkodził nazistom w zniszczeniu Mostu Karola. Prześladowany przez komunistyczne władze musiał potem uciekać do Niemiec i Stanów Zjednoczonych. Tam udało mu się zdobyć majątek i zaczął wspierać ważne cele charytatywne w Europie Środkowej.

Laureat po przyjęciu nagrody wygłasza wykład dla zgromadzonych studentów. W tym roku w uroczystości weźmie udział około 120 studentów z ponad 30 krajów takich jak: Albania, Armenia, Austria, Azerbejdżan, Białoruś, Bośnia i Hercegowina, Bułgaria, Chiny, Chorwacja, Czechy, Gruzja, Niemcy, Gwatemala, Węgry, Kazachstan, Kosowo, Kirgistan, Liban, Macedonia, Mongolia, Czarnogóra, Polska, Rumunia, Rosja, Szkocja, Serbia, Słowacja, Tadżykistan, Ukraina, USA, Uzbekistan. Donald Tusk spotka się też z polskimi absolwentami i ich rodzicami oraz z władzami uczelni. Od początku działania Instytutu kursy ukończyło ponad 100 Polaków. Do tegorocznej edycji zakwalifikowało się 2 studentów z Polski.

agkm, Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Nagroda dla Jana Kidawy Błońskiego w Moskwie

Ostatnia aktualizacja: 26.06.2010 18:28
Film "Różyczka" Jana Kidawy Błońskiego dostał nagrodę za reżyserię, która jest trzecią co do ważności na moskiewskim Międzynarodowym Festiwalu Filmowym.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nagroda Literacka Gdynia 2010

Ostatnia aktualizacja: 30.06.2010 15:01
Jednym znajomym obiecałam, że jak wygram Gdynię, to zostanę pilotem, a innym, że założę pismo dla kobiet. I muszę się zastanowić, co teraz - tak zareagowała młoda poetka z Warszawy Justyna Bargielska na wieść o tym, że została laureatką tegorocznej Nagrody Literackiej Gdynia w kategorii "poezja".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wałęsa proponuje kandydata do nagrody Nobla

Ostatnia aktualizacja: 19.07.2010 15:19
Według białoruskich mediów lider opozycji Stanisław Szuszkiewicz jest jednym z kandydatów do tegorocznej pokojowej nagrody Nobla. Inicjatorem zgłoszenia Szuszkiewicza jest były prezydent Lech Wałęsa.
rozwiń zwiń