X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Ossów: odsłonięcie pomnika bolszewików odwołane

Ostatnia aktualizacja: 15.08.2010 17:59
Grupa kilkunastu osób nie dopuściła do uroczystości odsłonięcia mogiły żołnierzy radzieckich walczących pod Warszawą w Ossowie w 1920 roku.
Audio

Grupa kilkunastu osób nie dopuściła do uroczystości odsłonięcia mogiły żołnierzy radzieckich walczących pod Warszawą w Ossowie w 1920 roku. Protestujący przyszli z transparentami z napisem "Pomnik hańba".

W miejscu, gdzie odkryto szczątki czerwonoarmistów, stoi prawosławny krzyż i dwadzieścia dwa bagnety symbolizujące poległych. Sekretarz generalny Rady Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa Andrzej Kunert postanowił odwołać uroczystość, ponieważ podejrzewał, że może nie zostać zachowana odpowiednia powaga uroczystości. Powiedział, że chodziło o upamiętnienie 22 szeregowych żołnierzy, co wydawało się sprawą czystą moralnie i z prawnego punktu widzenia.

A tymczasem - mówił - okazało się, że można "to miejsce zbezcześcić złotymi gwiazdkami, co jest karalnym przestępstwem, oraz stworzyć zagrożenie dla sztandaru wojskowego".

Przedstawiciel protestujących Kazimierz Zych ocenia, że odsłanianie takiego pomnika w takim dniu to hańba dla Polaków. Uważa, że w 90-tą rocznicę zwycięstwa nad bolszewizmem jest to rzeczą upokarzającą, ponieważ sławi się najeźdźcę. Jego zdaniem, ktoś "chce dać Polakom policzek". Protestujący zwracają też uwagę, że na pamiątkowej tablicy znalazły się dwa błędy ortograficzne w opisie w języku rosyjskim. Andrzej Kunert zapowiedział, że tablica zostanie wymieniona, a oficjalne odsłonięcie mogiły odbędzie się w innym terminie.

to

Zobacz więcej na temat: Armia Czerwona Warszawa
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Pomnik bolszewików w Ossowie. To „nowa wartość”

Ostatnia aktualizacja: 13.08.2010 07:52
W Ossowie powstanie pomnik poświęcony rosyjskim żołnierzom poległym w czasie wojny z 1920 roku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prezydent na obchodach 90. rocznicy "Cudu nad Wisłą"

Ostatnia aktualizacja: 14.08.2010 06:00
Bronisław Komorowski złoży wieniec pod pomnikiem księdza Ignacego Skorupki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ossów: 300 osób bierze udział w rekonstrukcji bitwy

Ostatnia aktualizacja: 14.08.2010 09:00
Rekonstrukcja jest hołdem złożonym polskim patriotom.
rozwiń zwiń