Tomek nadal bardzo osłabiony

Ostatnia aktualizacja: 26.08.2010 14:15
Stan 6-letniego Tomka, któremu tydzień temu przeszczepiono wątrobę jest stabilny ale chłopiec oddycha przy pomocy respiratora.


Prawie trzy tygodnie temu sześciolatek zatruł się grzybami. W ostatniej chwili, w dziewiątej dobie po zatruciu znalazł się dawca wątroby i lekarze z warszawskiego Centrum Zdrowia Dziecka dokonali przeszczepu.

Rzecznik Centrum Zdrowia Dziecka Paweł Trzciński poinformował, że organizm Tomka jest bardzo osłabiony.

Tomek będzie przebywał w Centrum Zdrowia Dziecka conajmniej kilka tygodni. Jego organizm stara się walczyć z ciałem obcym jakim jest przeszczepiona wątroba dlatego chłopiec cały czas będzie przyjmował leki obniżające odporność. To z kolei będzie go narażało na różnego rodzaju infekcje.

6-letni Tomek miał przeszczpioną wątrobę od dawców zmarłych. Wątrobę i nerki można przeszczepić również od dawców żyjących.

rk,Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)

Czytaj także

6-letni Tomek zdrowieje. "Małe kroki, które cieszą"

Ostatnia aktualizacja: 22.08.2010 12:00
Poprawia się stan 6-letniego dziecka po przeszczepie wątroby. Prawdopodobnie niedługo będzie można odłączyć go od respiratora.
rozwiń zwiń