X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Minister ścigany. Defraudacja, czy polityka?

Ostatnia aktualizacja: 31.08.2010 16:57
Ukraina zwróciła się do Interpolu o pomoc w znalezieniu byłego ministra gospodarki Bohdana Danylyszyna. Ogłoszenie znalazło się na stronie internetowej Interpolu.
Audio

Bohdan Danylyszyn jest byłym ministrem rządu Julii Tymoszenko. Nowe władze oskarżają go o defraudację 4,5 miliona hrywien, czyli ponad 1,5 miliona złotych, w czasie modernizacji stołecznego lotniska w Boryspolu. Oprócz tego, władze podejrzewają, że w latach 2008-2009 był zamieszany w nielegalny zakup paliwa dla wojska. Budżet mógł stracić na tym 14 milionów hrywien, czyli 5 milionów złotych.

10 sierpnia Prokuratura Generalna ogłosiła, że poszukuje Bohdana Danylyszyna ponieważ nie przyszedł na przesłuchanie. Pojawiły się podejrzenia, że ukrywa się w Niemczech.

W zeszłym tygodniu aresztowano wiceministra obrony w rządzie Julii Tymoszenko Walerija Iwaszczenkę, który jest oskarżany o nielegalną prywatyzację stoczni na Krymie. W czerwcu zatrzymano szefa Służby Celnej Anatolija Makarenkę i byłego wiceprezesa państwowego operatora sieci gazowej, firmy Naftohaz Ihora Didenkę w związku z przejęciem przez tę firmę paliwa należącego do RosUkrEnergo. Wynikało to z nowych umów gazowych podpisanych między Kijowem a Moskwą.

Przedstawiciele Bloku Julii Tymoszenko uważają, że są to prześladowania polityczne i zwracają uwagę, że w otoczeniu prezydenta Wiktora Janukowycza znajduje się wiele osób powiązanych ze spółką RosUkrEnergo.

ak, Piotr Pogorzelski-Kijów

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Tymoszenko: Janukowycz walczy z opozycją niczym dyktator

Ostatnia aktualizacja: 03.05.2010 20:15
Prezydent Ukrainy Wiktor Janukowycz walczy z demokracją środkami charakterystycznymi dla reżimów dyktatorskich - oświadczyła w poniedziałek była premier Julia Tymoszenko, która nazywa siebie przywódczynią zjednoczonej ukraińskiej opozycji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Śledztwo przeciw Tymoszenko. "To represje polityczne"

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2010 17:43
Była premier Ukrainy Julia Tymoszenko otrzymała wezwanie do prokuratury, gdzie ma jej zostać wręczona decyzja o wszczęciu przeciwko niej śledztwa
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prokuratura zajmie się ministrami rządu Tymoszenko

Ostatnia aktualizacja: 28.04.2010 21:17
Ukraińska prokuratura generalna wszczęła postępowanie karne przeciwko członkom Rady Ministrów Julii Tymoszenko. Chodzi o niecelowe wykorzystanie pieniędzy otrzymanych ze sprzedaży kwot emisyjnych dwutlenku węgla.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wyrok sądu niekorzystny dla niezależnych mediów

Ostatnia aktualizacja: 30.08.2010 17:19
Kijowski sąd apelacyjny uznał, że ukraińskie telewizje Kanał Piąty oraz TVi otrzymały nowe częstotliwości niezgodnie z prawem.
rozwiń zwiń