X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Krytyka prezydenta za wzorce i poglądy

Ostatnia aktualizacja: 28.09.2010 11:16
Zofia Romaszewska zrezygnowała z funkcji kanclerza Kapituły Orderu Odrodzenia Polski i z członkostwa w Kapitule.
Audio
  • Rezygnacja Zofii Romaszewskiej z zasiadania w kapitule Orderu Odrodzenia Polski

Swą decyzję tłumaczy tym, że poglądy prezydenta Bronisława Komorowskiego na wzorce osobowe i obywatelskie, rozbiegają się z jej przekonaniami.

Kapituła OOP - napisała Romaszewska z piśmie - jest ciałem honorowym powoływanym przez prezydenta. Jak podkreśliła, prezydent "dobiera jej członków kierując się ich obiektywizmem, niezależnością i dorobkiem całego życia", a zadaniem Kapituły jest "promowanie wartości moralnych i postaw obywatelskich, które mogą stanowić wzorce osobowe dla polskiego społeczeństwa".

Romaszewska podkreśliła, że została powołana do Kapituły decyzją prezydenta Lecha Kaczyńskiego, "którego hierarchię wartości w powyższych sprawach, a także politykę historyczną w znacznej części podzielała".

"Wydaje się, że obecne poglądy prezydenta Bronisława Komorowskiego na to, jak powinny wyglądać w Polsce promowane za pomocą odznaczeń wzorce osobowe i obywatelskie, rozbiegają się, z moimi przekonaniami, zaś toczenie w tej sprawie sporów byłoby gorszące i dezawuowałoby wysokie odznaczenie państwowe. Z tego względu zdecydowałam o ustąpieniu z pełnionych honorowo funkcji" - oświadczyła.

Romaszewska powołana została w skład Kapituły OOP w czerwcu 2007, natomiast funkcję kanclerza Kapituły pełniła od początku lutego 2009 r. Jak poinformowała decyzję o rezygnacji z zasiadania w Kapitule OOP podjęła z dniem 28 września.
Order Odrodzenia Polski - ustanowiony w 1921 r. - nadawany jest za wybitne zasługi w służbie państwu i społeczeństwu, a zwłaszcza za wybitne osiągnięcia w działalności publicznej podejmowanej z pożytkiem dla kraju.

sm

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

PiS zaproponował kandydatkę na stanowisko RPO

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2010 15:03
Kandydatką PiS na stanowisko Rzecznika Praw Obywatelskich jest Zofia Romaszewska - poinformował we wtorek PAP rzecznik klubu PiS Mariusz Błaszczak.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rrzecznik Praw Obywatelskich będzie kobietą

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2010 21:57
Dwie kandydatki będą ubiegać się o stanowisko Rzecznika Praw Obywatelskich. PO zgłosiła kandydaturę Ireny Lipowicz, natomiast PiS zaproponowało Zofię Romaszewską. Z kandydowania zrezygnował kandydat Lewicy profesor Wojciech Sadurski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wybór nowego RPO na początku czerwca

Ostatnia aktualizacja: 17.05.2010 21:33
Wybór nowego Rzecznika Praw Obywatelskich odbędzie się na posiedzeniu Sejmu zaplanowanym w dniach 8-11 czerwca - powiedział w poniedziałek PAP marszałek Sejmu Bronisław Komorowski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ryszard Bugaj opuszcza prezydenta

Ostatnia aktualizacja: 28.09.2010 13:31
O rezygnacji z zasiadania w Kapitule OOP poinformowała też Zofia Romaszewska.
rozwiń zwiń