Błękitna linia dla Polek w W. Brytanii

Ostatnia aktualizacja: 30.09.2010 11:00
Uruchomiono telefon dla Polek w Wielkiej Brytanii, które związały się z mężczyznami z Afryki czy Azji.
Audio

"Habibi" po arabsku znaczy "kochanie". To także nazwa telefonu zaufania dla Polek w Wielkiej Brytanii, które związały się z mężczyznami z Afryki czy Azji. Kobiety borykają się z poważnymi problemami, dlatego Polskie Centrum Zdrowia Seksualnego uruchomiło dla nich w Londynie telefon zaufania i stronę interentową.

Polki z Wielkiej Brytanii chętnie wyjeżdżają na wakacje do Egiptu czy Tunezji. Z ankiety przeprowadzonej przez Grażynę Czubińską z Polskiego Centrum Zdrowia Seksualnego wynika, że ich głównym celem jest "seksturystyka". Często wracają jednak zakochane i zdarza się, że kupują bilet w jedną stronę. Wtedy wpadają w kłopoty. "Początkowo, w fazie podrywania, są traktowane jak księżniczki, później natomiast zawłaszczane. W tych związkach jest zdecydowanie więcej przemocy" - mówi Grażyna Czubińska. Postanowiła więc rozpocząć akcję profilaktyczną "Habibi-seks to nie wszystko".

Na stronie internetowej telefonu zaufania "Jasnoniebieska Linia" można zaleźć pytania, które każda kobieta powinna sobie zadać, zanim zwiąże się z mężczyzną z Azji czy Afryki. Są tam także sygnały alarmowe, których żadna z zakochanych nie powinna lekceważyć oraz wskazówki, gdzie szukać pomocy.

to

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także

Czytaj także

Telefon zaufania dla ofiar molestowania w Kościele

Ostatnia aktualizacja: 30.03.2010 15:18
Kościół katolicki w Niemczech uruchomił telefon zaufania dla ofiar nadużyć seksualnych. To reakcja na ujawnione w minionych tygodniach liczne przypadki molestowania dzieci w instytucjach Kościoła.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Telefon Zaufania ma olbrzymie kłopoty finansowe

Ostatnia aktualizacja: 10.05.2010 10:31
Telefon Zaufania w Olsztynie pilnie szuka wsparcia finansowego.
rozwiń zwiń