Błękitna linia dla Polek w W. Brytanii

Ostatnia aktualizacja: 30.09.2010 11:00
Uruchomiono telefon dla Polek w Wielkiej Brytanii, które związały się z mężczyznami z Afryki czy Azji.
Audio

"Habibi" po arabsku znaczy "kochanie". To także nazwa telefonu zaufania dla Polek w Wielkiej Brytanii, które związały się z mężczyznami z Afryki czy Azji. Kobiety borykają się z poważnymi problemami, dlatego Polskie Centrum Zdrowia Seksualnego uruchomiło dla nich w Londynie telefon zaufania i stronę interentową.

Polki z Wielkiej Brytanii chętnie wyjeżdżają na wakacje do Egiptu czy Tunezji. Z ankiety przeprowadzonej przez Grażynę Czubińską z Polskiego Centrum Zdrowia Seksualnego wynika, że ich głównym celem jest "seksturystyka". Często wracają jednak zakochane i zdarza się, że kupują bilet w jedną stronę. Wtedy wpadają w kłopoty. "Początkowo, w fazie podrywania, są traktowane jak księżniczki, później natomiast zawłaszczane. W tych związkach jest zdecydowanie więcej przemocy" - mówi Grażyna Czubińska. Postanowiła więc rozpocząć akcję profilaktyczną "Habibi-seks to nie wszystko".

Na stronie internetowej telefonu zaufania "Jasnoniebieska Linia" można zaleźć pytania, które każda kobieta powinna sobie zadać, zanim zwiąże się z mężczyzną z Azji czy Afryki. Są tam także sygnały alarmowe, których żadna z zakochanych nie powinna lekceważyć oraz wskazówki, gdzie szukać pomocy.

to

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Telefon zaufania dla ofiar molestowania w Kościele

Ostatnia aktualizacja: 30.03.2010 15:18
Kościół katolicki w Niemczech uruchomił telefon zaufania dla ofiar nadużyć seksualnych. To reakcja na ujawnione w minionych tygodniach liczne przypadki molestowania dzieci w instytucjach Kościoła.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Telefon Zaufania ma olbrzymie kłopoty finansowe

Ostatnia aktualizacja: 10.05.2010 10:31
Telefon Zaufania w Olsztynie pilnie szuka wsparcia finansowego.
rozwiń zwiń