X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

NIK: działania w Zieleńcu nielegalne

Ostatnia aktualizacja: 05.10.2010 08:51
Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych we Wrocławiu sankcjonowała łamanie prawa przez przedsiębiorców, inwestujących na terenach leśnych.
Audio

NIK przygotowuje w tej sprawie zawiadomienie do prokuratury.

Najwyższa Izba Kontroli zbadała, czy na terenie Dolnego Śląska władze państwowe i samorządowe odpowiednio chronią grunty leśne i rolne. Największe nieprawidłowości NIK wykryła w działaniach Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych we Wrocławiu w związku z budową wyciągu krzesełkowego w Zieleńcu, którego właścicielem jest Ryszard Sobiesiak.

RDLP nie zawiadomiła organów ścigania o nielegalnym wycięciu przez dwóch przedsiębiorców prawie hektara lasu państwowego w obrębie chronionego krajobrazu i nielegalnym zbudowaniu wyciągu.

Co więcej, usankcjonowała wszystkie nielegalne działania przedsiębiorców, wydając 19 marca 2009 roku decyzje o wyłączeniu 0,87 ha gruntów rolnych z przeznaczeniem na budowę wyciągu krzesełkowego. Dyrekcja wyjaśniała kontrolerom, że  „nie dopatrzono się przesłanek przestępstwa”.

Dla Dyrekcji przesłankami tymi nie było m. in. to, że jeden z przedsiębiorców rozpoczął wycinkę 0,43 ha drzewostanu na terenie Nadleśnictwa Zdroje na początku września 2008 roku, a dopiero po 25 dniach (30 września) złożył stosowny wniosek do RDLP. Warto zaznaczyć, że wycinał las bez zgody Ministra Środowiska na odlesienie (zgoda taka została wydana dopiero 23 września), bez zgody RDLP na wyłączenie gruntu z produkcji i bez uprawomocnienia się uchwały samorządowej dotyczącej zagospodarowania przestrzennego.

Drugi z przedsiębiorców złożył stosowny wniosek również 30 września i podobnie nie czekając na decyzję, już  na początku listopada rozpoczął wycinanie 0,40 ha lasu. W tym wypadku RDLP także nie powiadomiła organów ścigania. NIK planuje skierować zawiadomienie do prokuratury o niedopełnieniu obowiązków przez RDLP.

Cały ten proces był bardzo opłacalny dla przedsiębiorców. Pozwalał im na osiąganie zysków z wyciągu o 6 miesięcy wcześniej, niż gdyby wypełnili wszystkie wymagane prawem procedury. Dzięki kolejnym przejawom życzliwości RDLP nie musieli w tym czasie spłacić pełnej kwoty przewidzianych prawem odszkodowań za niezgodne z przepisami odlesienie gruntów i przedwczesny wyrąb lasu. Dopiero w wyniku kontroli Dyrekcja wyegzekwowała od jednego z nich zaległości w wysokości 309,6 tys. zł., drugi natomiast w trakcie kontroli wpłacił zaległe 357,3 tys. zł.

nik,rk

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Kogo wsparł hazardowy baron?

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2009 12:42
Sobiesiak wpłacił na kampanię wyborczą posłów PO.
rozwiń zwiń

Czytaj także

„Rz”: Jak zdobył majątek Ryszard Sobiesiak?

Ostatnia aktualizacja: 02.02.2010 10:45
11 lutego Ryszard Sobiesiak przed komisją hazardową. W dzisiejszej „Rzeczpospolitej” dowiadujemy się kim rzeczywiście jest jeden z głównych bohaterów tej afery i skąd wzięła się jego fortuna.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sobiesiak wygrał. Komisja za zamkniętymi drzwiami

Ostatnia aktualizacja: 11.02.2010 13:07
Nie mam nic więcej do dodania”, ‘’Odmawiam odpowiedzi” – kluczowy świadek komisji hazardowej Ryszard Sobiesiak nie współpracuje ze śledczymi w części przeznaczonej na pytania.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Rz": co Rosół załatwiał Sobiesiakowi?

Ostatnia aktualizacja: 23.02.2010 06:06
Asystent byłego ministra sportu Marcin Rosół mógł skłamać przed komisja hazardową - pisze "Rzeczpospolita". Zeznał on, że nie załatwiał Ryszardowi Sobiesiakowi niczego w związku z jego budową wyciągu narciarskiego w Zieleńcu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ryszard Sobiesiak gościł oficerów policji?

Ostatnia aktualizacja: 27.08.2010 10:00
"Wyszło na jaw, że Sobiesiak w swoim ośrodku Szarotka w Zieleńcu gościł wiele wysoko postawionych osób".
rozwiń zwiń