X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Tysiące za międzynarodowym śledztwem

Ostatnia aktualizacja: 21.10.2010 17:28
Zebrano ponad 300 tysięcy podpisów pod petycją w sprawie powołania międzynarodowej komisji do zbadania przyczyn wypadku.
Audio

Stowarzyszenie Rodzin Katyń 2010, skupiające część rodzin ofiar katastrofy prezydenckiego samolotu, zebrało ponad 300 tysięcy podpisów pod petycją w sprawie powołania międzynarodowej komisji do zbadania przyczyn wypadku.

Adresatami petycji są prezydent Bronisław Komorowski, premier Donald Tusk, marszałek Sejmu Grzegorz Schetyna oraz marszałek Senatu Bogdan Borusewicz.

Akcja zbierania podpisów rozpoczęła się w lipcu. Zuzanna Kurtyka, prezes Stowarzyszenia i wdowa po prezesie IPN powiedziała, że listy z poparciem dla idei powołania komisji nadal napływają. Ogromnego poparcia udzieliła Polonia amerykańska i kanadyjska. Podpisy nadal napływają, a ich liczba jest - zdaniem Zuzanny Kurtyki - porażająca i świadczy o tym, że problem jest społeczeństwu polskiemu bardzo bliski i dla większości tego społeczeństwa bardzo ważny.

W petycji napisano, że śledztwo w sprawie wyjaśnienia przyczyn katastrofy prowadzone przez organy Federacji Rosyjskiej budzi poważne wątpliwości i zaniepokojenie, co prowadzi do mnożenia różnego rodzaju spekulacji. Podejmowane przez polską prokuraturę wojskową próby skłonienia władz rosyjskich do określonych działań okazały się nieskuteczne. Jaskrawym przykładem jest traktowanie wraku samolotu czy niezrozumiałe trudności z realizacją polskich wniosków prawnych - napisano w petycji.

to

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Akta z katastrofy smoleńskiej w Polsce

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2010 05:20
Do Polski trafiło z Rosji siedem tomów akt ze śledztwa w sprawie katastrofy smoleńskiej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

MAK przekazał raport ws. katastrofy

Ostatnia aktualizacja: 20.10.2010 12:20
Raport liczy 210 stron; podzielony został na 5 podstawowych rozdziałów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

W Smoleńsku trwają prace archeologów

Ostatnia aktualizacja: 21.10.2010 08:33
Grupa polskich archeologów bada w Smoleńsku miejsce katastrofy Tu-154M z 10 kwietnia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Były problemy we współpracy z MAK

Ostatnia aktualizacja: 21.10.2010 15:04
Edmund Klich przyznał w Sejmie, że w dotychczasowym śledztwie dotyczącym katastrofy smoleńskiej, były problemy we współpracy z Rosjanami.
rozwiń zwiń