Radiolodzy ogłosili pogotowie strajkowe

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2010 13:18
Technicy radiologii ogłosili ogólnopolskie pogotowie strajkowe. Nie zgadzają się na wydłużenie czasu pracy z 5 godzin do 7 godzin i 35 minut.
Audio

Decyzję o ogłoszeniu pogotowia strajkowego podjęto podczas nadwyczajnego zjazdu Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Techników Medycznych Elektroradiologii w Kudowie Zdroju.

Na zjeździe podjęto również uchwałę o wchodzeniu w spory zbiorowe przez zakładowe organizacje związkowe, co jest niezbędnym etapem wejścia w procedury strajkowe.

- Jest to nasze zabezpieczenie. W tym momencie nie mamy zagwarantowanych żadnych praw, nie idą za tym żadne osłony socjalne. Jeżeli ktoś zostanie zwolniony w wyniku wejścia w życie ustawy wydłużającej czas pracy to koniec, kropka - mówi Mirosław Soja, wiceprzewodniczący związku. 

Sprzęt z lat 50.

W pakiecie zdrowotnym w ustawie o działalności leczniczej planowane jest wydłużenie czasu pracy techników radiologów z 5 godzin do 7 godzin i 35 minut.

Technicy nie zgadzają się na wydłużenie czasu pracy w sytuacji, gdy szpitale nie są w stanie zagwarantować im bezpiecznych warunków pracy.

- Sprzęt, na którym pracujemy jest stary i w znacznym stopniu wyeksploatowany. Ja sam, u siebie mogę naliczyć przynajmniej trzy aparaty wyprodukowane w latach 50. - mówi Soja.

Wydłużenie czasu pracy techników radiologii w praktyce skutkuje także 30-procentową redukcją zatrudnienia w tej grupie zawodowej.

kk

Zobacz więcej na temat: medycyna zdrowie
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Radiolodzy protestują w całej Polsce

Ostatnia aktualizacja: 27.10.2010 11:52
Technicy radiolodzy z całej Polski protestują przeciwko planowanemu wydłużeniu czasu pracy z pięciu do siedmiu godzin 35 minut.
rozwiń zwiń