X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Znów dojdzie do nadużyć wobec zwierząt?

Ostatnia aktualizacja: 17.11.2010 16:23
Fundacja Viva! ostrzega, że nowelizacja Ustawy o Ochronie Zwierząt może ułatwić ich zabijanie.
Audio

Projekt ma trafić do Sejmu 23 listopada, został przygotowany przez Parlamentarny Zespół Przyjaciół Zwierząt.

Cezary Wyszyński z fundacji Viva! powiedział, że nowela umożliwia właściwie każdemu dobicie rannego zwierzęcia, jeżeli w pobliżu nie ma weterynarza. Człowiek musi wybrać jednak możliwie najbardziej humanitarną metodę. W noweli jednak nie ma wypisanych metod, więc fundacja obawia się tutaj nadużyć. Jest też obawa, że ludzie mogą katować swoje zwierzęta w lesie, a potem tłumaczyć się, że oni tylko znaleźli je przypadkowo i dobili.

Kolejny zapis, który budzi wątpliwości Cezarego Wyszyńskiego, dotyczy usypiania zwierząt w schroniskach. Obecnie ustawa mówi, że zabiegu może dokonać jedynie weterynarz. Nowelizacja zakłada możliwość uśpienia zwierzęcia w obecności lekarza weterynarii. Zdaniem Wyszyńskiego jest tu dość duże pole do nadużyć.

Fundacja Viva zastrzega, że w tej nowelizacji są też zmiany, pod którymi się podpisuje. Chodzi chociażby o zakaz strzelania do psów przez myśliwych czy sprzedaż zwierząt domowych na targowiskach.

sm

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Powstał Ruch Obrony Czarnych Kotów

Ostatnia aktualizacja: 21.09.2010 06:46
Ruch Obrony Czarnych czworonogów, który powstał we Włoszech ma on na celu ochronę czarnych kotów przed skutkami przesądów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

O prawach zwierząt w Pałacu Prezydenckim

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2010 22:20
"Prawo nie chroni dostatecznie zwierząt domowych" - twierdzą organizatorzy konferencji nt. praw zwierząt w Pałacu Prezydenckim.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Protest: "Nie chcemy tu obozu zagłady"

Ostatnia aktualizacja: 17.11.2010 08:10
Kilkadziesiąt osób uczestniczyło w Kielcach w manifestacji przeciw praktykom stosowanym w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Dyminach.
rozwiń zwiń