Sytuacja na lotniskach wraca do normy

Ostatnia aktualizacja: 22.12.2010 12:50
Europejski porty lotnicze obsługują większość rejsów. Nadal jednak część z nich jest opóźniona, a niektóre zostają odwołane.
Audio

Po tym, jak mróz, wiatr i śnieg sparaliżowały ruch na największych europejskich lotniskach, tysiące pasażerów nie mogą dotrzeć do celu podróży, koczują w terminalach w oczekiwaniu na swoje samoloty.

Lotniska Heathrow i we Frankfurcie poinformowały, że starają się przywrócić ruch samolotów do normy.Na Heathrow otwarto dwa pasy startowe, port ma obsługiwać dwie trzecie zaplanowanych lotów. Malcolm Robertson z British Airport Authority, zarządzającej lotniskiem Heathrow, powiedział BBC, że przywrócenie wszystkich lotów od razu jest niemożliwe ze względów organizacyjnych. Wielu członków załogi kabinowej i naziemnej lotniska nie jest bowiem w swoim miejscu pracy. Malcolm Robertson wyraził nadzieję, ze w najbliższych dniach coraz więcej pasażerów będzie mogło wyruszyć w zaplanowaną podróż.

Od soboty na Heathrow odwołano kilkaset rejsów, na swoje samoloty czeka tam obecnie 3500 podróźnych. Sześciuset z nich spędziło noc na lotnisku w specjalnie przygotowanych namiotach. Z kolei dyrekcja lotniska we Frankfurcie zapowiedziała, że z zaplanowanych 1300 lotów zostanie skasowanych 70. Do normy powarca też sytuacja na lotniskach w Brukseli, Dublinie i Belfaście.

to

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Francja i Niemcy sparaliżowane śniegiem

Ostatnia aktualizacja: 09.12.2010 03:12
Śnieg i gołoledź utrudniają skutecznie życie w regionie Paryża. Niemcy nadal zmagają się ze skutkami surowej zimy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zima w Europie, problemy z komunikacją

Ostatnia aktualizacja: 19.12.2010 11:22
Europa Zachodnia zmaga się z zimą, Kilka europejskich lotnisk nie mogło przyjąć pasażerów z powodu śnieżyc. Na drogach panują bardzo trudne warunki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Chaos na lotnisku we Frankfurcie

Ostatnia aktualizacja: 19.12.2010 18:06
Setki odwołanych i opóźnionych samolotów, kilkusetmetrowe kolejki do stanowisk linii lotniczych - tak wygląda lotnisko we Frankfurcie nad Menem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pasażerowie koczują na lotniskach

Ostatnia aktualizacja: 20.12.2010 10:50
Intensywne opady śniegu paraliżują europejskie lotniska. Tysiące pasażerów kolejną noc spędzą w hali odlotów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Europa pod śniegiem

Ostatnia aktualizacja: 22.12.2010 03:00
Zima trzyma w szachu Europę Zachodnią. Na lotniskach utknęły tysiące podróżnych. Będzie to miało negatywne skutki dla branży transportowej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zima paraliżuje największe lotniska w UE

Ostatnia aktualizacja: 21.12.2010 14:00
Najtrudniejsza sytuacja jest wciąż na londyńskim Heathrow i we Frankfurcie.
rozwiń zwiń