Po opadach śniegu gorsze warunki jazdy

Ostatnia aktualizacja: 25.12.2010 14:00
Po opadach śniegu, które nadal występują w woj. lubuskim, pogorszyły się warunki jazdy.
Audio

Główne trasy są przejezdne, ale jest na nich ślisko - pokrywa je warstwa zajeżdżonego śniegu lub błoto pośniegowe.

Dyżurny Punktu Informacji Drogowej w Zielonej Górze poinformował PAP, że na trasach krajowych pracuje obecnie 41 pługów i piaskarek.

Błoto pośniegowe jest na drogach nr 2, 3, 29 i 32. Na pozostałych znajduje się cienka warstwa zajeżdżonego śniegu, w tym również na odcinku "trójki" w rejonie Gorzowa.

Biało i zimno

Białe są wszystkie drogi wojewódzkie - wynika z komunikatu Zarządu Dróg Wojewódzkich w Zielonej Górze. Zalega na nich cienka warstwa, a na wielu z nich są koleiny i zaspy. Jak podał dyżurny lubuskiej policji, drogi są białe, ale przejezdne. Dodał, że w nocy nie doszło do wypadków drogowych.

Zgodnie z prognozami, w sobotę śnieg będzie padał do połowy dnia. Potem ma przestać prószyć, ale za to zrobi się zimniej. Po dwóch dniach lekkiej odwilży do regionu wrócą mrozy.

W sobotę wieczorem temperatura spadnie do minus siedmiu stopni Celsjusza, w niedzielę będzie jeszcze zimniej, zapowiadane minimum to minus 15 stopni.

Jedź bezpiecznie

Trwa świąteczna akcja policji. W ramach akcji "Bezpieczny weekend" na drogach nad bezpieczeństwem uczestników ruchu czuwa więcej patroli policji. Funkcjonariusze sprawdzają przede wszystkim prędkość, pasy bezpieczeństwa i trzeźwość kierowców.
Policja radzi, aby podczas Bożego Narodzenia poczuć świąteczną atmosferę także na drodze.

Podczas trzech dni zeszłorocznych świąt na polskich drogach doszło do 180 wypadków, w których zginęło 27 osób, a ponad 200 zostało rannych.

sm

Zobacz więcej na temat: Zielona Góra
Czytaj także

Zima nadal atakuje Danię

Ostatnia aktualizacja: 21.12.2010 10:13
Obfite opady śniegu sprawiły, że ruch na jednej z głównych autostrad w rejonie Kopenhagi odbywał się z szybkością 30 kilometrów na godzinę.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Zgubił 13-metrowe słupy

Ostatnia aktualizacja: 21.12.2010 11:42
Kierowca ciężarówki jadącej przez Mazury gubił po drodze 13-metrowe betonowe słupy.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Walka z zimą pochłonęła 184 tys. ton soli

Ostatnia aktualizacja: 21.12.2010 18:04
Od początku zimy drogowcy zużyli 184 tys. ton soli drogowej. Strażacy od 1 grudnia interweniowali 4,5 tys. razy. Na walkę z zimą wydano już 135 mln zł.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Od dzisiaj dłuższy dzień

Ostatnia aktualizacja: 22.12.2010 08:30
Teraz słońca będzie nam już tylko przybywać. Nasi przodkowie bardzo hucznie obchodzili moment zimowego przesilenia.
rozwiń zwiń
Czytaj także

400 lotów odwołanych we Francji

Ostatnia aktualizacja: 24.12.2010 19:25
Z powodu braku glikolu do odladzania samolotów w porcie lotniczym Paryża Roissy-Charles de Gaulle anulowano około 400 z 1160 zaplanowanych na piątek lotów.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Oblodzenia i awarie na kolei w całym kraju

Ostatnia aktualizacja: 25.12.2010 13:01
Opady marznącego deszczu, które od zachodu nadciągnęły nad Polskę, powodują oblodzenie trakcji kolejowych.
rozwiń zwiń