X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Kryzys na kolei nie zaszkodził PO"

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2011 13:20
Gdyby wybory parlamentarne odbywały się w ten weekend, to na Platformę Obywatelską głosowałoby ponad 37 procent Polaków, a na Prawo i Sprawiedliwość 24,2.
Audio

Tak wynika z pierwszego w 2011 roku sondażu przeprowadzonego na zlecenie Polskiego Radia przez Instytut Badania Opinii Homo Homini.

Sojusz Lewicy Demokratycznej uzyskałby niespełna 15 procent głosów. W Sejmie znaleźliby się też politycy Polskiego Stronnictwa Ludowego z poparciem wynoszącym 8,4 procent. Z kolei Polska jest Najważniejsza, po raz pierwszy cieszy się poparciem 5 procent badanych.

Prezes instytutu Marcin Duma zauważa, że ostatni kryzys na kolei nie pogorszył notowań PO. Politolog zwraca uwagę, że partia rządząca zyskała wobec ostatniego sondażu ponad 4 procent poparcia. - Kryzys kolejowy PO ma już za sobą. Wydaje się, że te konsekwencje, które wyciągnęli zarówno premier jak i minister infrastruktury wobec zarządców kolei usatysfakcjonowały wyborców Platformy - twierdzi Marcin Duma.

PJN na grancy progu, Palikota popiera 1,3 proc.

Dodaje przy tym, że w związku z wyższymi notowaniami PO w najnowszym sondażu zarówno SLD jak i Ruch Poparcia Palikota - Nowoczesna Polska straciły po prawie 2 procent. Szef Homo Homini zwraca też uwagę na wynik ugrupowania Polska jest Najważniejsza. Zastrzega, że nie można wyciągać jeszcze wniosku, iż partia ta na stałe przekroczyła próg wyborczy. - To ugrupowanie jest na granicy progu. Prognozowanie czy je przekroczy czy nie jest teraz trochę wróżeniem z fusów - twierdzi.

Z badania wynika też, że poniżej progu wyborczego znalazł się Ruch Poparcia Palikota - Nowoczesna Polska z poparciem wynoszącym 1,3 procent i Socjaldemokracja Polska na którą chce głosować 1 procent badanych. Z kolei poparcie nie przekraczające 1 procent uzyskały: Prawica RP, Krajowa Partia Emerytów i Rencistów, Samoobrona RP, Stronnictwo Demokratyczne, Ruch Autonomii Śląska, Stowarzyszenie Ordynacka, Unia Polityki Realnej, Partia Regionów, Wolność i Praworządność oraz demokraci.pl.

Według sondażu głosować chce mniej niż połowa Polaków. Gdyby wybory parlamentarne odbywały się w ten weekend, to frekwencja wyniosłaby 47,6 procent.
Sondaż przeprowadzono na grupie 1100 osób, reprezentatywnej dla ogółu Polaków. Błąd opracowania wynosi 3,1 procent.

rr

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Sondaż PR. "Wynik PJN raczej wirtualny"

Ostatnia aktualizacja: 12.12.2010 20:00
Gdyby wybory do Sejmu odbywały się w ten weekend, to na Platformę Obywatelską głosowałoby 37 procent Polaków, na Prawo i Sprawiedliwość 26 procent.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sondaż: PJN nad progiem, a Palikot nie

Ostatnia aktualizacja: 19.12.2010 11:00
Gdyby wybory parlamentarne odbywały się w ten weekend, na PO głosowałoby 34,7 proc. Polaków, na PiS 24,8 proc.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polacy dobrze oceniają mijający rok

Ostatnia aktualizacja: 30.12.2010 06:20
Sondaż Homo Homini dla Polskiego Radia: 68 proc. Polaków dobrze oceniło 2010 rok, źle - 28 proc.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jarosław Gowin: jestem wdzięczny wyborcom

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2011 12:36
Politycy goszczący w "Śniadaniu w Trójce" skomentowali sondaż Homo Homini. Daje on 37 proc. poparcia PO oraz 24,2 proc. poparcia PiS-owi.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pawlak: ważne, żebyśmy nie pękali

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2011 12:54
Około 2 tysięcy samorządowców PSL, którzy wygrali wybory w swoich regionach, przyjechało do Warszawy, by w Sali Kongresowej wysłuchać podziękowań władz centralnych partii za dobry wynik.
rozwiń zwiń