Jacek Swakoń opuszcza PO. Senator przechodzi do PJN

Ostatnia aktualizacja: 18.01.2011 17:50
Szefowa klubu Polska Jest Najważniejsza Joanna Kluzik-Rostkowska potwierdziła, że nowym członkiem klubu zostanie senator Jacek Swakoń.
Audio

Wcześniej członek PJN Paweł Poncyljusz poinformował, że jeden z parlamentarzystów PO przechodzi do jego ugrupowania. Nie chciał jednak zdradzić o kogo chodzi.

Klub PJN liczył do tej pory 17 posłów.

Jacek Swakoń

Ukończył studia na Wydziale Elektrycznym Politechniki Wrocławskiej w zakresie elektroenergetyki i automatyki stosowanej. Był m.in. wiceprezesem firmy Interferie w Lubinie i członkiem jej rady nadzorczej.

Działał także w Solidarności. W latach 1990-1998 był zastępcą przewodniczącego, a następnie przewodniczącym Zarządu Regionu NSZZ "Solidarność" Zagłębie Miedziowe z siedzibą w Legnicy. W latach 2003-2005 był tam koordynatorem ds. organizacji związku.

Senator zasiada obecnie w dwóch komisjach: komisji środowiska oraz komisji praw człowieka, praworządności i petycji

Okres gorących transferów politycznych?

11 stycznia Piotr Tymochowicz, który współpracował m.in. z Andrzejem Lepperem, okazał się być - według zapowiedzi Janusza Palikota - "sensacyjnym transferem politycznym" do tworzonego przez byłego polityka PO Ruchu Poparcia.

- Zastanawiałem się, kto może skończyć z polskim politycznym teatrem, marketingiem i PR-em. Kto, jak nie człowiek, który go tworzył przez lata, który zbudował tak wiele karier politycznych w Polsce. Ktoś, kto nawet Andrzeja Leppera był w stanie wprowadzić na polityczne salony - mówił Palikot na wspólnej z Tymochowiczem konferencji prasowej.

- Tylko ktoś taki może wyprowadzić z politycznych salonów Donalda Tuska i Jarosława Kaczyńskiego. Żeby przywrócić polskiej polityce wymiar niePR-owy, potrzebny jest ktoś taki jak Piotr Tymochowicz. Człowiek, który jeszcze nigdy nie był w żadnej partii politycznej wstąpi do Ruchu Poparcia - dodał.

kk

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Znany poseł PO popiera PJN

Ostatnia aktualizacja: 14.12.2010 07:39
Jarosław Gowin (PO): Daję szanse PJN i mam nadzieję, że taka poważna centroprawica znajdzie poparcie w oczach wyborców.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ostatni sondaż roku: PJN pod progiem

Ostatnia aktualizacja: 31.12.2010 08:57
Instytut Badania Opinii Homo Homini przygotował na zlecenie Polskiego Radia ostatni w tym roku sondaż preferencji wyborczych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polska Jest Najważniejsza zmieni nazwę

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2011 07:40
Sąd Okręgowy w Warszawie zobowiązał stowarzyszenie Joanny Kluzik-Rostkowskiej Polska Jest Najważniejsza do zmiany nazwy, by odróżniała się od innych stowarzyszeń.
rozwiń zwiń