X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Znów zatruta żywność w Chinach. Toksyczna substancja dodawana do mleka

Ostatnia aktualizacja: 18.02.2011 05:00
Firmy znalazły inny sposób na kontynuowanie procederu zagrażającego zdrowiu i życiu dzieci.
Audio
  • Znów zatruta żywność w Chinach - relacja Tomasza Sajewicza z Pekinu

Prawie 70 procent Chińczyków obawia się, że spożywana przez nich żywność może być skażona. Badania opinii społecznej przeprowadzone przez jeden z prestiżowych chińskich uniwersytetów pokazują, że problem zatrutej żywności w Chinach wciąż pozostaje nierozwiązany.

Dwa lata temu Chińczyków zbulwersował skandal związany z dodawaniem toksycznej substancji - melaminy do mleka dla niemowląt. W całym kraju zachorowało ponad 300 000 dzieci, co najmniej 6 zmarło. Melamina dodawana do mleka sztucznie zawyżała wyniki testów na zawartość białka.

Teraz okazuje się, że nieuczciwe firmy znalazły inny sposób na kontynuowanie procederu zagrażającego zdrowiu i życiu dzieci. Do mleka o niskiej jakości dodawana jest toksyczna substancja pozyskiwana w procesie obróbki skóry zwierząt. Chińskie władze tym razem zareagowały natychmiast. Ministerstwo rolnictwa Chin poinformowało, że powstanie prawie 6500 punktów kontrolnych, w których mleko poddawane będzie testom na obecność obydwu toksycznych substancji.

W tym tygodniu chińskie media informowały też, że co najmniej 10 procent ryżu sprzedawanego w Chinach zatrute jest kadmem. W ubiegłym roku w Państwie Środka wykryto 130 000 przypadków skażenia żywności.

rk

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Mięso z dioksynami trafiło do Polski

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2011 21:48
Część skażonej dioksynami wieprzowiny z 35 świń, oprawionych przez rzeźnię w niemieckim kraju związkowym Saksonia-Anhalt, sprzedano do Polski i Czech.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ikea apeluje o zwrot chińskich kubków: pęka szkło

Ostatnia aktualizacja: 20.01.2011 03:15
Podczas picia mogą pękać i ranić; Ikea od dwóch dni apeluje do swoich klientów o zwrot szklanych kubków z serii Rund.
rozwiń zwiń