X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Reżim Kaddafiego do Trybunału w Hadze, embargo na broń: sankcje ONZ

Ostatnia aktualizacja: 27.02.2011 14:00
W przyjętej jednogłośnie rezolucji Rada Bezpieczeństwa wprowadziła szereg sankcji. To m.in. embargo na dostawy broni, zakaz podróżowania dla Muammara Kadafiego i jego współpracowników, zamrożenie kont.
Audio
  • Ambasador Stanów Zjednoczonych przy ONZ Susan Rice

Po trwających cały dzień negocjacjach za zamkniętymi drzwiami Rada Bezpieczeństwa ONZ potępiła działania władz w Trypolisie. Domaga się też pociągnięcia do odpowiedzialności członków reżimu Kaddafiego przed Międzynarodowym Trybunałem Karnym za zbrodnie przeciwko ludzkości.

W rezolucji numer 1970, przyjętej przez wszystkich 15 członków Rady Bezpieczeństwa, stwierdzono, że podczas brutalnego tłumienia zamieszek zginęło ponad tysiąc osób.

Zakaz podróżowania oraz zamrożenie majątku dotyczy Muammara Kaddafiego, jego siedmiu synów i jednej córki, pozostałych członków rodziny oraz najważniejszych członków libijskich władz oskarżanych o udział w masakrze cywilów w Libii. Na liście jest 16 nazwisk.

Ambasador Stanów Zjednoczonych przy ONZ Susan Rice oświadczyła, że społeczność międzynarodowa nie będzie tolerowała przemocy stosowanej wobec libijskiego narodu przez rząd czy siły bezpieczeństwa. Przytoczyła wypowiedź amerykańskiego prezydenta Baracka Obamy, że "kiedy przywódca jakiegoś kraju myśli tylko o pozostaniu przy władzy i używa przemocy wobec własnego narodu, traci prawo do rządzenia. Musi wtedy zrobić jedyne, co jest dobre dla jego kraju - odejść natychmiast".

Ambasador
Ambasador Stanów Zjednoczonych przy ONZ Susan Rice rozmawia z sekretarzem ONZ Ban Ki Munem. Fot. PAP/EPA/PETER FOLEY

 

 

Zbrodnie przeciw ludzkości

Rada Bezpieczeństwa zdołała ostatecznie dojść także do porozumienia o skierowaniu do Międzynarodowego Trybunału Karnego sprawy ataków z użyciem broni na ludność cywilną z polecenia reżimu oraz zbadanie czy w Libii doszło do zbrodni przeciwko ludzkości.

Rada Bezpieczeństwa wyraziła "ubolewanie z powodu rażącego, systematycznego łamania praw człowieka, w tym pokojowych manifestacji". Zademonstrowała też niepokój z powodu śmierci cywilów "odrzucając jednoznacznie podżeganie przez najwyższe władze do wrogości i aktów przemocy wobec ludności cywilnej".

Według Rady "szerzące się, ciągłe ataki na ludność cywilną mogą być równoznaczne ze zbrodnią przeciwko ludzkości".

Rezolucja wzywa władze w Trypolisie do zezwolenia na humanitarne dostawy z zagranicy oraz na przybycie inspektorów nadzorujących przestrzeganie praw człowieka. Rada zaapelowała też o ochronę przebywających w tym kraju cudzoziemców.

agkm

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Fala wyjazdów z Libii. Dziesiątki tysięcy osób na granicy z Tunezją

Ostatnia aktualizacja: 26.02.2011 17:00
Z ogarniętej walkami Libii uciekły już tysiące obywateli państw Unii Europejskiej, Stanów Zjednoczonych czy państw azjatyckich.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Powstanie nowy rząd w Libii? Kadafii traci kontrolę

Ostatnia aktualizacja: 26.02.2011 23:25
Były minister sprawiedliwości Libii Mustafa Mohamed Abud Ajleil zabiega o utworzenie tymczasowego rządu tego kraju z siedzibą w Bengazi.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Libia: siły bezpieczeństwa otworzyły ogień do demonstrantów. Są ranni

Ostatnia aktualizacja: 26.02.2011 21:10
Z informacji docierających z zachodniej części Libii wynika, że siły bezpieczeństwa brutalnie rozprawiają się tam z demonstrantami.
rozwiń zwiń