X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Sondaż Polskiego Radia: SLD zyskuje, PiS traci, PO wciąż na czele

Ostatnia aktualizacja: 12.03.2011 05:00
Gdyby wybory parlamentarne odbyły się w ten weekend PO uzyskałaby 33,1 proc. głosów, a PiS 26 proc. Trzecie miejsce zająłby SLD, na który swój głos chce oddać 17,8 proc. badanych.
Audio
  • SLD zyskuje, PiS traci, PO wciąż na czele - relacja Jakuba Ćwirleja

Prawo i Sprawiedliwość, w porównaniu z poprzednim tygodniem, straciło w sondażu 2,4 proc. poparcia. Platforma zyskała 3,1 proc.

Zdaniem Marcina Dumy z Instytutu Homo Homini, który przeprowadził badanie, jest to jednak tylko chwilowe odbicie PO w sondażu.

- Obserwujemy skoki poparcia PO, ale jeśli spojrzymy na wyniki Platformy od czasu wyborów prezydenckich, przekonamy się, że jest to trend spadkowy - tłumaczy Marcin Duma.

"SLD pokazuje swoje liberalne oblicze"

W porównaniu z ubiegłym tygodniem półtora procent zyskał SLD. Analityk tłumaczy, że Sojusz zawdzięcza to systematycznej polityce informacyjnej a także złagodzeniu tonu wobec Kościoła i spraw obyczajowych.

- Partia chce pokazać wyborcom trochę bardziej liberalne oblicze, broniąc jednocześnie socjalnych interesów wyborców i na tym wygrywa - uważa Marcin Duma.

PJN i Ruch Poparcia Palikota pod kreską

Według sondażu do Sejmu dostałoby się również Polskie Stronnictwo Ludowe z poparciem rzędu 7,4 proc. Pod kreską uplasowały Polska Jest Najważniejsza Joanny Kluzik-Rostkowskiej - 3,8 proc. i Ruch Poparcia Palikota Nowoczesna Polska, który wywalczył 1,6 proc. poparcia.

Gdyby wybory odbyły się w tę niedzielę Krajowa Partia Emerytów i Rencistów zdobyłaby 1,3 proc., LPR 0,7 proc. a Prawica Rzeczpospolitej i UPR po 0,5 proc. głosów.

Sondaż na zlecenie Polskiego Radia zrealizował Instytut Opinii Homo Homini. Badanie przeprowadzono 11 marca na reprezentatywnej grupie 611 ankietowanych. Udział w wyborach zadeklarowało 56,1 procent badanych, 37,6 procent nie poszłoby na głosowanie.

IAR,kk

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Sondaż dla Polskiego Radia: wyborcy systematycznie odpływają od PO

Ostatnia aktualizacja: 06.03.2011 10:20
Gdyby wybory parlamentarne odbywały się w ten weekend to na Platformę Obywatelską głosowałoby 30% Polaków, na Prawo i Sprawiedliwość 28.4%, natomiast na Sojusz Lewicy Demokratycznej 16.3% badanych - wynika z sondażu przeprowadzonego dla Polskiego Radia przez Instytut Badania Opinii Homo Homini.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wzrasta poparcie dla PO, spada dla PiS. Sprawdź najnowszy sondaż

Ostatnia aktualizacja: 09.03.2011 08:46
Gdyby wybory parlamentarne odbyły się na początku marca, wygrałaby je PO z 47-proc. poparciem - wynika z sondażu TNS OBOP.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sondaż CBOS: PO i PiS tracą poparcie, SLD zyskuje

Ostatnia aktualizacja: 10.03.2011 16:37
W marcu na Platformę Obywatelską głosowałoby 35 procent badanych, o 2 punkty proc. mniej niż w lutym. Według pracowni, to najgorszy wynik Platformy od listopada 2008 r.
rozwiń zwiń