X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Nie przyjął orderu od prezydenta. Nie godzi się z polityką Komorowskiego

Ostatnia aktualizacja: 23.03.2011 06:00
Jeśli Bronisław Komorowski nie znalazł miejsca na krzyż przed Pałacem Prezydenckim, to nie mamy honoru przyjmować z jego rąk Krzyża Kawalerskiego Orderu Odrodzenia Polski i zawieszać go na piersi - mówi w wywiadzie dla "Naszego Dziennika" Mirosław Mateusz Wyrwich - dziennikarz i wydawca prasy podziemnej, który odmówił przyjęcia odznaczenia z rąk prezydenta.
Audio

Mirosław Mateusz Wyrwich powiedział, że nie przyjął odznaczenia także dlatego, że nie godzi się na "reanimowanie" autorów stanu wojennego i zbrodniarzy tego czasu, przede wszystkim Wojciecha Jaruzelskiego. Jego zdaniem, również postawa prezydenta wobec katastrofy smoleńskiej jest wystarczającym argumentem, by odmówić przyjęcia Krzyża Kawalerskiego Orderu Odrodzenia Polski.

Dziennikarz powiedział, że ewolucja, jaką Bronisław Komorowski przeszedł w czasach stanu wojennego i przez całe ostatnie 20 lat, mogła zapowiadać zmianę jego poglądów. "Jednak to, co Bronisław Komorowski zaczął robić jako polityk Platformy Obywatelskiej, a w szczególności jako prezydent, woła o pomstę do nieba. Nie godzi się po prostu zajmować takiej postawy" - podkreślił Mirosław Mateusz Wyrwich.

Mirosław Mateusz Wyrwich wraz z żoną Joanną byli na liście dziennikarzy odznaczonych w poniedziałek przez prezydenta Komorowskiego. "Nasz Dziennik" pisze, że ich nazwiska zniknęły z listy, gdy oboje ogłosili, że nie przyjmą odznaczeń.

rk

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Odznaczeni za antykomunistyczną działalność studencką

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2010 18:49
Prezydent odznaczył działaczy Niezależnego Zrzeszenia Studentów. Ordery Odrodzenia Polski i Złote Krzyże Zasługi otrzymało prawie dwieście osób, które w latach osiemdziesiątych angażowały się w antykomunistyczną działalność studencką.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Krytyka prezydenta za wzorce i poglądy

Ostatnia aktualizacja: 28.09.2010 11:16
Zofia Romaszewska zrezygnowała z funkcji kanclerza Kapituły Orderu Odrodzenia Polski i z członkostwa w Kapitule.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Romaszewska i Bugaj odeszli z Kapituły

Ostatnia aktualizacja: 28.09.2010 18:15
Ryszard Bugaj wystąpił z Kapituły Orderu Odrodzenia Polski. Wcześniej z funkcji kanclerza
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Prezydent zhańbił jedno z najwyższych polskich odznaczeń"

Ostatnia aktualizacja: 31.01.2011 10:50
Dawni białostoccy opozycjoniści uważają, że Bronisław Komorowski "zhańbił" Order Odrodzenia Polski, przyznając je Zbigniewowi Pannertowi, który jako prokurator oskarżał w procesach działaczy opozycji.
rozwiń zwiń