Podziękowanie dla Jana Pawła II. Wielki portret ze zdjęć wiernych

Ostatnia aktualizacja: 26.03.2011 00:30
1 maja na fasadzie Świątyni Opatrzności Bożej zawiśnie największy na świecie portert - wizerunek Jana Pawła II.
Audio

Prezes Centrum Opatrzności Bożej Piotr Gaweł powiedział w Sygnałach Dnia w Programie Pierwszym Polskiego Radia, że wizerunek, o wymiarach 42 na 22 metry, ma być podziękowaniem dla Jana Pawła Drugiego.

Każdy może nadesłać swoje zdjęcie ze strony internetowej www.portretjp2.pl. Zdjęcia można przysyłać mailem i MMS-em, można też wysyłać tradycyjne fotografie. Piotr Gaweł zaapelował do wszystkich, którzy sprawnie posługują się nowoczesnymi technologiami, aby pomogli wysłać zdjęcia chętnym, szczególnie ludziom starszym.

Specjalny program komputerowy ułoży ze zdjęć mozaikę - portret polskiego papieża. Zostanie on przetworzony na portet, który zostanie odsłonięty podczas uroczystości beatyfikacyjnej w Rzymie, i 1 maja pojawi się na fasadzie Świątyni Opatrzności. Piotr Gaweł zaprosił wszystkich na świętowanie beatyfikacji Jana Pawła II na Polach Wilanowskich. 1 maja o 9 przed Świątynią Opatrzności Bożej zostanie odprawiona msza święta. Od 10 będzie można oglądać na telebimie transmisję uroczystości beatyfikacyjnej z Rzymu. Szczególne atrakcje przygotowano dla dzieci. Będzie to Miasteczko Papieskie i Ciuchcia Papieska. Jej stacje będą symbolizować miasta, z którymi był związany Jan Paweł Drugi. Dorośli będą mogli obejrzeć filmy o polskim papieżu.

rr

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Watykan uruchomił profil Jana Pawła II na Facebooku i YouTube

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2011 01:40
To inicjatywa watykańskich mediów w porozumieniu z Papieską Radą ds. Środków Społecznego Przekazu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ukazał się zapis rozmów Jana Pawła II z dziennikarzami

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2011 15:38
"Towarzysze podróży. Wywiady podczas lotu z Janem Pawłem II" - książka pod takim tytułem ukazała się we Włoszech.
rozwiń zwiń