X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Węgrzyn wyrzucony za wypowiedź o gejach i lesbijkach. "Odwołam się"

Ostatnia aktualizacja: 29.03.2011 08:30
Sąd koleżeński Platformy Obywatelskiej w Opolu wykluczył go w poniedziałek z partii.
Audio
  • Robert Węgrzyn: stwierdziłem, że złożę odwołanie do sądu krajowego PO
  • "Nie zgadzam się z orzeczeniem sądu"
  • Sławomir Neumann: kara niewspółmierna do winy

Poseł Węgrzyn oświadczył w Sejmie, że postanowił złożyć odwołanie od decyzji sądu do krajowego sądu koleżeńskiego PO. Poseł dodał, że złoży odwołanie, gdy zapozna się z uzasadnieniem orzeczenia sądu w Opolu. Zgodnie z regulaminem, ma na to 2 tygodnie. Węgrzyn nie chciał komentować wczorajszej decyzji sądu.

Polityk dodał, że jego komentarze mogłyby mu zaszkodzić przed posiedzeniem krajowego sądu koleżeńskiego. Poseł PO Andrzej Czuma powiedział w poniedziałek, że wyrok opolskiego sądu na Węgrzyna jest "wadliwy" i wymagający "naprawienia" przez krajowy sąd koleżeński, ponieważ kara w tym przypadku jest niewspółmierna do winy. Także szef klubu PO Tomasz Tomczykiewicz wyraził nadzieję, że Węgrzyn odwoła się od wyroku regionalnego sądu i nie zostanie usunięty z partii.

Neumann broni Węgrzyna

Zdaniem Sławomira Neumanna z PO, Robert Węgrzyn nie zasługuje na wykluczenie z Platformy. Poseł Robert Węgrzyn odwoła się od decyzji sądu koleżeńskiego Platformy Obywatelskiej w Opolu, który wykluczył go z partii.

Sławomir Neumann ma nadzieję, ze sąd partyjny nie przychyli się do decyzji opolskiej PO, bo zdaniem polityka kara jest zbyt wysoka. Polityk PO dodaje, że Robert Węgrzyn może być ukarany w inny sposób, niekoniecznie należy go pozbawiać partyjnej legitymacji.

Powodem decyzji sądu opolskiej PO, była wypowiedź posła na temat legalizacji związków homoseksualnych. W jednym z programów telewizyjnych Węgrzyn powiedział: "Z gejami to dajmy sobie spokój, ale z lesbijkami, to chętnie bym popatrzył".

IAR, sm

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Radosław Sikorski: kara dla Węgrzyna? Linijką po łapach i 30 pompek

Ostatnia aktualizacja: 11.02.2011 00:18
Szef MSZ Radosław Sikorski o wypowiedzi posła Roberta Węgrzyna (PO) na temat homoseksualistów: - Uważam, że z jednej strony narzekacie, dziennikarze, że politycy są sztywni, że nudni, że slogany.
rozwiń zwiń

Czytaj także

PO: będzie kara dla Roberta Węgrzyna, ale nie wyrzucenie z partii

Ostatnia aktualizacja: 11.02.2011 07:55
Sąd partyjny PO nie wyznaczył jeszcze terminu zajęcia się wnioskiem opolskiej Platformy o wykluczenie z partii posła Roberta Węgrzyna za jego wypowiedź o homoseksualistach. Jednak politycy PO już mówią, że Węgrzyn nie zasłużył na wyrzucenie z PO, tylko na łagodniejszą karę.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Węgrzyn wyrzucony z PO za kontrowersyjną wypowiedź o gejach i lesbijkach

Ostatnia aktualizacja: 28.03.2011 20:09
Regionalny sąd koleżeński Platformy Obywatelskiej w Opolu wykluczył posła Roberta Węgrzyna z partii. Poinformował o tym sam poseł.
rozwiń zwiń