Prokuratura w Słupsku otrzymała anonimowy list "z wąglikiem"

Ostatnia aktualizacja: 29.03.2011 16:50
Koperta z napisem "wąglik" została zabezpieczona do badań. Osoby, które miały z nią styczność nie zgłosiły problemów ze zdrowiem.
Audio

- Dyżurny policji w Słupsku otrzymał zgłoszenie, z którego wynikało, że do prokuratury rejonowej w Słupsku podesłano podejrzaną przesyłkę. Okazało się, że na kopercie widniał odręcznie sporządzony napis "wąglik" - mówi aspirant Robert Czerwiński ze słupskiej policji.  

- Na miejsce wezwania wysłano straż pożarną oraz pracowników sanepidu, którzy zabezpieczyli kopertę do przyszłych badań. Będziemy teraz ustalać jakie były okoliczności nadesłania tej koperty oraz kto był nadawcą tej przesyłki - dodaje.

Sprawcy głupiego żartu grozi osiem lat więzienia.

Jak udało się nieoficjalnie dowiedzieć Radiu Gdańsk, koperta z napisem "wąglik" leżała w słupskiej prokuraturze od kilku dni.

IAR,kk

Zobacz więcej na temat: Gdańsk IAR Słupsk wąglik
Czytaj także

Chile: MSZ otrzymał paczkę z napisem "wąglik"

Ostatnia aktualizacja: 18.07.2010 10:24
Nie ma zakaźnych bakterii w paczce dostarczonej do ministerstwa spraw zagranicznych z napisem: "wąglik" - poinformowały władze chilijskie w niedzielę czasu polskiego.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Przyznali się do wysyłania paczek z bombami

Ostatnia aktualizacja: 23.11.2010 18:32
Grecka grupa anarchistyczna, uznawana przez władze za organizację terrorystyczną, przyznała się do wysłania podejrzanych paczek.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Karabin maszynowy w paczce na lotnisku

Ostatnia aktualizacja: 22.03.2011 15:31
W przeznaczonej do wysyłki do Niemiec paczce, skontrolowanej na lotnisku w Wilnie, znaleziono w pełni zdatny do użytku niemiecki karabin maszynowy MG-42 z czasów drugiej wojny światowej wraz z amunicją - poinformowali litewscy celnicy i pocztowcy.
rozwiń zwiń