Trzy "pigułki" z Janem Pawłem II codziennie na Facebooku

Ostatnia aktualizacja: 30.03.2011 01:00
Arcybiskup Maria Claudio Celli, przewodniczący Papieskiej Rady do spraw Środków Społecznego Przekazu uważa, że beatyfikacja Jana Pawła II powinna być dla wiernych "chwilą wzrostu wiary i poznania jego nauczania".
Audio
  • Maria Claudio Celli: będzie to portal multimedialny

Arcybiskup Celli spotkał się z polskimi dziennikarzami przebywającymi w Rzymie. Jak poinformował arcybiskup Celli Stolica Apostolska po Wielkanocy ma uruchomić portal informacyjny, poświęcony beatyfikacji Jana Pawła II.

Arcybiskup tłumaczy, że będzie to portal multimedialny - będą tam wiadomości, radio i telewizja i można będzie zobaczyć to, co telewizja watykańska zrobiła w przygotowaniu do beatyfikacji Jana Pawła II. Dodaje, że można go znaleźć na Facebooku, każdego dnia są takie trzy "pigułki", związane z Janem Pawłem II i jego życiem.

Arcybiskup Maria Claudio Celli podczas spotkania z przebywającymi w Rzymie polskimi dziennikarzami zauważył, że współczesne czasy także przed Kościołem stawiają nowe wyzwania, a należy do nich między innymi ewangelizacja za pomocą internetu. Podkreślił, że już mamy do czynienia z tym, że młodzi zaczynają poznawać Jana Pawła II poprzez innych młodych.

- Pragniemy, aby młodzi znali nie tylko obrazki, ale także myśl Jana Pawła II. Jego nauczanie - powiedział. Papieska Rada ds. Środków Społecznego Przekazu zajmuje się problemami związanymi ze środkami masowego przekazu: prasą, radiem, telewizją i internetem. Arcybiskup Claudio Maria Celli jest jej przewodniczącym od czterech lat.

IAR, sm

Czytaj także

Podziękowanie dla Jana Pawła II. Wielki portret ze zdjęć wiernych

Ostatnia aktualizacja: 26.03.2011 00:30
1 maja na fasadzie Świątyni Opatrzności Bożej zawiśnie największy na świecie portert - wizerunek Jana Pawła II.
rozwiń zwiń