Czechy: niegroźna awaria w elektrowni jądrowej. Jeden z bloków wyłączony

Ostatnia aktualizacja: 01.04.2011 12:24
Czwarty blok czeskiej elektrowni atomowej Dukovany zostanie wyłączony. Przyczyną jest nieszczelność jednego z rurociągów. Sytuacja nie przedstawia żadnego zagrożenia.
Audio

Informację o wyłączeniu bloku z powodu nieszczelności rurociągu w systemie odpowietrzania podał rzecznik elektrowni Petr Spilka.

Wadę znaleziono w miejscu, które znajduje się płaszczu ochronnym reaktora w tzw. obwodzie pierwotnym. Nieszczelność rurociągów ujawniły urządzenia pomiarowe. Jest to drobne uszkodzenie, które nie stanowi żadnego zagrożenia - oświadczył rzecznik. Po zakończeniu procedur wyłączania czwartego bloku będzie można dokładnie określić czas trwania remontu rurociągu.

Podobny przypadek wystąpił w elektrowni Dukovany przed 20 laty. Natomiast w drugim bloku tej elektrowni trwa planowana wymiana części paliwa jądrowego i rutynowa rewizja bloku.

Wszystko przebiega zgodnie z planem i bez jakichkolwiek zakłóceń.

sg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także

Czytaj także

Koniec epoki energii atomowej w Niemczech?

Ostatnia aktualizacja: 16.03.2011 11:35
Po katastrofie nuklearnej w Japonii kwestia pokojowego wykorzystania energii atomowej w Niemczech została ostatecznie zamknięta
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polska elektrownia atomowa w rękach wyborców

Ostatnia aktualizacja: 30.03.2011 06:51
O tempie rozwoju elektrowni jądrowych zadecydują polityczne sondaże.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wielka Brytania bez nowej energii jądrowej

Ostatnia aktualizacja: 30.03.2011 09:00
Po katastrofie w elektrowni atomowej w Fukuszimie, pod znakiem zapytania stanęła energetyka jądrowa w wielu krajach, w tym program budowy nowych siłowni nuklearnych w Wielkiej Brytanii.
rozwiń zwiń