X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Kwidzyn: tablica pamiątkowa poświęcona Lechowi i Marii Kaczyńskim

Ostatnia aktualizacja: 03.04.2011 07:30
W uroczystości odsłonięcia tablicy wzięła udział córka pary prezydenckiej, Marta Kaczyńska-Dubieniecka. Jak mówiła, pamięć o rodzicach jest dla niej najważniejsza.
Audio

- Bardzo się cieszę, że rodzą się wśród ludzi takie inicjatywy upamiętnienia moich rodziców, a także innych ofiar katastrofy smoleńskiej. Mam nadzieję, że dzięki temu pamięć, o tych, którzy oddali swoje życie pod Smoleńskiem przetrwa, pamięć o ich ideach, pamięć o tym, jakimi byli ludźmi, a także pamięć o samej katastrofie. Mam nadzieję, że dzięki temu w naszym społeczeństwie będzie taka siła, która pozwoli na wyjaśnienie przyczyn tej straszliwej tragedii - mówi. 

Europoseł Tadeusz Cymański uważa, że uroczystość w Kwidzynie jest ważna nie tylko dla Prawa i Sprawiedliwości, ale dla całego państwa.

- Myślę, że jeśli się mówi o prezydencie, to trzeba mówić w kategorii państwa, a nie partii niezależnie od tego, że każdy prezydent z jakiegoś środowiska się wywodzi. To jest jedna z wielu uroczystości, przede wszystkim ma znaczenie dla lokalnej społeczności, ale wpisuje się w dość powszechny nurt oddawania pamięci tragicznie zmarłemu prezydentowi - tłumaczy. 

Z kolei Anna Fotyga powiedziała, że odczuwa smutek i jednocześnie radość, że w tak wielu miastach pojawiają się miejsca poświęcone pamięci pary prezydenckiej oraz innych ofiar katastrofy smoleńskiej. Fotyga powiedziała, że podobne tablice odsłaniane są na całym świecie.

Zdaniem Macieja Łopińskiego jeszcze za wcześnie, aby wykluczyć zamach jako przyczynę katastrofy samolotu TU 154. Jeden z najbliższych współpracowników prezydenta Lecha Kaczyńskiego dodaje, że prokuratura pospieszyła się z taką decyzją. Zwrócił uwagę, że najważniejsze dowody w sprawie katastrofy wciąż znajdują się w Rosji.

Maciej Łopiński chce upamiętniać dokonania Lecha Kaczyńskiego. W Kwidzynie powiedział, że koordynuje działania zmierzające do powołania instytutu imienia zmarłego prezydenta.


/
fot. PAP/Adam Warżawa

Tablicę poświęconą Lechowi i Marii Kaczyńskim, a także pozostałym ofiarom katastrofy odsłonięto w kwidzyńskiej konkatedrze. Po mszy w intencji ofiar katastrofy w salach kwidzyńskiego zamku odbyła się konferencja poświęcona prezydenturze Lecha Kaczyńskiego.

Pełnomocnik PiS w powiecie kwidzyńskim Arwid Żebrowski zapewnił, że w ciągu kilku dni wykonawca tablicy poprawi błąd: w napisie zamiast "ziemi smoleńskiej" widnieje bowiem "ziemii smoleńskiej". - No cóż, zdarzyło się - mówi pełnomocnik.

IAR,PAP,kk

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Prezydent 9 kwietnia złoży kwiaty na grobie Lecha i Marii Kaczyńskich

Ostatnia aktualizacja: 01.04.2011 15:32
Tego dnia prezydent wracając z Budapesztu zatrzyma się w Krakowie - dowiedziała się Informacyjna Agencja Radiowa.
rozwiń zwiń