X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Kazachstan: Nazarbajew wygrał wybory, poparło go 95 proc. głosujących

Ostatnia aktualizacja: 03.04.2011 09:00
Dotychczasowy prezydent Kazachstanu, ogłosił swe zwycięstwo w przedterminowych wyborach na szefa państwa.
Audio
  • Wybory prezydenckie w Kazachstanie - relacja Macieja Jastrzębskiego

- Pierwsze wyniki napływające z komisji wyborczej a także sondaże świadczą wyraźnie że naród kazachski w pełni aprobuje wszystko, co zrobiłem przez ostatnie 20 lat. - oświadczył dyktator.

Według sodnaży "exit pool" 70 letni Nazarbajew uzyskał poparcie prawie 95 procent głosujących. Komisja wyborcza podała że według wstępnych obliczeń frekwencja wyniosła prawie 90 procent. Podczas wyborów Nazarbajew miał trzech konkurentów - lojalnych wobec obecnej władzy. Żaden z nich nie otrzymał więcej niż 3 procent głosów. Najpoważniejszy rywal - senator i lider Partii Patriotów Gani Kasymow - zebrał niewiele ponad 2 procent głosów. Nazarbajew będzie rządził czwartą kadencję, od czasu upadku Związku Radzieckiego w 1991 roku.

Przebieg głosowania obserwowało ponad 1000 wysłanników organizacji międzynarodowych. Po rozpadzie Związku Radzieckiego i powstaniu niepodległego Kazachstanu żadne wybory przeprowadzone w tym kraju nie zostały uznane przez międzynarodowych obserwatorów za wolne i uczciwe.

Rządzący krajem od ponad 20 lat Nazarbajew zaskoczył wszystkich, ogłaszając wybory dwa lata przed wynikającym z ordynacji wyborczej terminem. Uniemożliwił tym samym przygotowanie się do nich opozycji, która zbojkotowała głosowanie i nie wystawiła żadnego kandydata. Trzej pozostali pretendenci do prezydenckiego fotela nie przedstawili nawet programów wyborczych i byli właściwie pozbawieni jakichkolwiek szans.

Kazachstan to bogaty w złoża ropy naftowej kraj, w którym standard życia jest w porównaniu do innych krajów Azji Środkowej stosunkowo wysoki. 70-letni Nursułtan Nazarbajew oskarżany jest jednak o autorytarny model rządów.

IAR,kk,to

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Kazachstan: chcą obejść się bez wyborów

Ostatnia aktualizacja: 06.01.2011 03:00
Nursułtan Nazarbajew miałby ponownie zostać prezydentem dzięki referendum.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prezydent będzie rządził do 2020?

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2011 00:50
Parlament Kazachstanu jednogłośnie przegłosował rozpisanie referendum, które umożliwiłoby prezydentowi Nursułtanowi Nazarbajewowi rządzenie do 2020 roku bez wcześniejszych wyborów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wybory w Kazachstanie: 70-letni Nazarbajew przechytrzył opozycję

Ostatnia aktualizacja: 03.04.2011 07:49
W Kazachstanie, bogatej w ropę naftową i gaz byłej republice ZSRR, rozpoczęły się rano przedterminowe wybory prezydenckie.
rozwiń zwiń