X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Sondaż Polskiego Radia: coraz mniejsza różnica pomiędzy PO i PiS

Ostatnia aktualizacja: 12.04.2011 08:16
Po obchodach rocznicy katastrofy smoleńskiej nieznacznie wzrosły notowania dwóch głównych partii politycznych.
Audio

Tak wynika z sondażu Instytutu Badania Opinii Homo Homini dla Polskiego Radia. Badanie preferencji politycznych przeprowadzono w poniedziałek, czyli już po głównych obchodach rocznicy.

Gdyby wybory odbywały się teraz, na Platformę Obywatelską zagłosowałoby 32,6 procent ankietowanych, a na Prawo i Sprawiedliwość 30,1 procent ankietowanych. Na Sojusz Lewicy Demokratycznej chce głosować 14,9 procent ankietowanych a na Polskie Stronnictwo Ludowe 7,7 procent.

Polaryzacja elektoratu

Prezes Instytutu Marcin Duma zwraca uwagę w rozmowie z Polskim Radiem, że w stosunku do poprzedniego badania z 1 kwietnia Platforma Obywatelska zyskała 1,6 procent, a Prawo i Sprawiedliwość 4,2 procent. W przypadku pozostałych partii zmiany są niewielkie.

- O ile wzrost Prawa i Sprawiedliwości jest przewidywalnym skutkiem obchodów rocznicy katastrofy, o tyle wzrost notowań PO może być nieco zaskakujący. Może to pokazywać, że sprawa, jaką jest Smoleńsk, w tak dużym natężeniu, powoduje wzrost polaryzacji elektoratu - tłumaczy Marcin Duma.

Pozostałe ugrupowania nie przekroczyły w sondażu 5-procentowego progu wyborczego. Udział w wyborach zapowiedziało 56,8 procent ankietowanych.

Symboliczny
Symboliczny grób tragicznie zmarłej pary prezydenckiej Lecha i Marii Kaczyńskich (fot. PAP/Paweł Kula)

 

Marcin Duma zwraca uwagę, że wyniki sondażu pokazują zwiększenie zainteresowania polityką, ale równocześnie spodziewa się, że to zjawisko krótkotrwałe.

Sondaż przeprowadzono telefonicznie 11 kwietnia na grupie 1100 osób, reprezentatywnej dla ogółu Polaków. Błąd oszacowania wynosi 3 procent, a poziom ufności 0,95.

/

IAR, sm

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Śniadanie z udziałem Donalda Tuska wzmocniło notowania Platformy

Ostatnia aktualizacja: 31.03.2011 13:00
Zdaniem specjalistów opłaciło się premierowi wystąpić w "Drugim śniadaniu mistrzów", bo po programie wzrosło poparcie dla PO.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sondaż PR: PJN i ruch Palikota poza Sejmem. Wielu bez faworyta

Ostatnia aktualizacja: 03.04.2011 18:05
Grupę niezdecydowanych zasilają głównie wyborcy PO - mówi Marcin Duma, szef firmy sondażowej Homo Homini. W porównaniu z poprzednim badaniem wyniki niewiele się różnią.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Lech Wałęsa: znamy prawdę o katastrofie smoleńskiej, tylko w nią nie wierzymy

Ostatnia aktualizacja: 08.04.2011 14:30
- Co to znaczy nie poznamy prawdę o Smoleńsku? Prawdę znamy, tylko w nią nie wierzymy - pisze na blipie Lech Wałęsa, komentując sondaż wg którego 2/3 Polaków nie wierzy w ustalenie prawdy nt. katastrofy smoleńskiej.
rozwiń zwiń