"Profilaktyka a Ty". Policjanci będą szkolić nauczycieli

Ostatnia aktualizacja: 12.04.2011 20:00
W ramach najnowszej odsłony programu "Profilaktyka a Ty" policjanci mają uczyć nauczycieli jak rozmawiać z młodzieżą o zagrożeniach związanych z narkotykami i przemocą.
Audio
  • Grzegorz Jach (autor programu "Profilaktyka a Ty")

Pracownicy oświaty mają się także szkolić, jak wykorzystywać między innymi sztuki teatralne i muzykę w zapobieganiu uzależnieniom. Pierwsze szkolenia z udziałem policjantów, aktorów i psychologów rozpoczną się we wrześniu w Gdańsku, Opolu i Lublinie.

Autor programu PaT inspektor Grzegorz Jach z Komendy Głównej Policji liczy, że po szkoleniach w wielu szkołach powstaną grupy tworzące spektakle o tematyce profilaktyki narkotykowej. - Nie teoria, nie slajdy, nic takiego - podkreślił Jach. - Chodzi o uczestniczenie nauczycieli w tworzeniu projektów z młodzieżą.

W projekt "Profilaktyka a Ty", utworzonym przez MSWiA, włącza się resort edukacji. Wiceminister Zbigniew Włodkowski uważa, że najbardziej skuteczne jest aktywne nauczanie młodzieży. Najlepiej z udziałem rówieśników lub znanych osób z autorytetem wśród młodych: aktorów czy sportowców.

Program PaT jest realizowany w niektórych województwach od kilku lat. Młodzież między innymi przygotowuje spektakle na temat problemu narkotyków i przedstawia je swoim rówieśnikom. Co roku latem organizowany jest "Przystanek PaT", w którym bierze udział ponad tysiąc osób z całego kraju uczestniczących w akcjach PaT w swoich regionach.

IAR, aj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także

Czytaj także

Nauczyciele indoktrynują dzieci na wakacjach

Ostatnia aktualizacja: 11.06.2010 14:29
Na Białorusi zakończył się rok szkolny i zgodnie z tradycją większość uczniów w pierwszych tygodniach wakacji wyjeżdża na obozy zorganizowane przez państwo.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Za złą odpowiedź przy tablicy linijką po głowie

Ostatnia aktualizacja: 15.03.2011 13:30
Kontrowersyjna reklama edukacyjnego portalu wywołała oburzenie wśród krakowskich nauczycieli.
rozwiń zwiń