Zmarł 19-letni Maciek pobity przez piłkarzy przed dyskoteką w Radomiu

Ostatnia aktualizacja: 29.04.2011 23:00
Dwaj zawodnicy piłki ręcznej z Delty Radom podejrzani o jego pobicie zostali już aresztowani na trzy miesiące.
Audio
  • W Radomiu zmarł 19-latek, pobity przez piłkarzy ręcznych - relacja Anny Orzeł (Radio dla Ciebie)

Sprawcom, jeśli zostaną oskarżeni o pobicie ze skutkiem śmiertelnym, grozi do 10 lat więzienia.

O śmierci nastolatka poinformowała dyrektor szpitala w Radomiu, w którym przebywał. Luiza Staszewska powiedziała mediom, że chłopiec nie odzyskał przytomności i doszło do śmierci mózgu.

Podejrzani o jego dotkliwe pobicie dwaj szczypiorniści z Radomia Piotr R. i Wojciech S. już w środę zostali aresztowani na trzy miesiące.

Zdarzenie miało miejsce w nocy z niedzieli na poniedziałek. 19-latek z kolega bawił w klubie Aula przy Politechnice Radomskiej. Doszło tam do kłótni między nim a jednym z podejrzanych, która przerodziła się w bójkę. Ochrona rozdzieliła bijących się i 19-latek uciekł. Jednak zaraz po drugiej stronie ulicy napastnicy dogonili go i pobili. Według ustaleń prokuratury podejrzani bili i kopali 19-latka w głowę i po całym ciele. Chłopak w bardzo ciężkim stanie trafił do szpitala w Radomiu.

Jak powiedział szef Prokuratury Rejonowej Radom - Wschód Robert Czerwiński prokuratorzy rozważają m.in. postawienie podejrzanym zarzutu pobicia ze skutkiem śmiertelnym albo zabójstwa z zamiarem ewentualnym. Wcześniej jednak - jak zaznaczył Czerwiński - wykonana zostanie sekcja zwłok. Śledczy chcą też przesłuchać kilku świadków oraz przeanalizować zapis monitoringu.

Na środę (4.05) rodzina i przyjaciele 19-latka zaplanowali "marsz przeciw przemocy"; jego uczestnicy wyruszą sprzed radomskiego klubu, gdzie wydarzyła się tragedia i przejdą przed siedzibę urzędu miasta.

19-letni Maciek studiował dziennikarstwo na warszawskim Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Do Radomia przyjechał na święta.

sg

Zobacz więcej na temat: Piłka ręczna Radom
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Kwidzyn: znany strongman z zarzutami pobicia dwojga nastolatków

Ostatnia aktualizacja: 11.04.2011 14:19
Jacek D., strongmen i zarazem nauczyciel WF w Gimnazjum w Prabutach usłyszał zarzuty pobicia dwojga nastolatków, uczących się w tej szkole – pisze "Dziennik Bałtycki".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Piła: napastnicy, którzy pobili ratownika medycznego usłyszeli zarzuty

Ostatnia aktualizacja: 27.04.2011 09:45
Trzej mężczyźni, którzy w Pile uszkodzili karetkę pogotowia ratunkowego i pobili ratownika medycznego usłyszeli zarzuty napaści na ratownika podczas wykonywania obowiązków.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Radom: piłkarze ręczni aresztowani za pobicie przed dyskoteką

Ostatnia aktualizacja: 27.04.2011 17:27
Na trzy miesiące trafili do aresztu dwaj radomscy piłkarze ręczni podejrzani o pobicie 19-latka. Chłopak w stanie krytycznym trafił do szpitala.
rozwiń zwiń