Libia: Kolejny ostrzał portu w Misracie. 5 osób nie żyje, jest wielu rannych

Ostatnia aktualizacja: 04.05.2011 14:59
Siły libijskiego przywódcy Muammara Kaddafiego w środę zabiły pięć osób w czasie kolejnego ostrzału portu w oblężonym mieście Misrata, na zachodzie Libii - poinformował rzecznik libijskich powstańców.

Mężczyzna przedstawiający się jako Dżemal Salem powiedział, że w wyniku ostrzału jest "wielu poszkodowanych: Libijczyków i przedstawicieli innych narodowości, którzy czekali na ewakuację".

- Do tej pory mamy pięciu zabitych, a karetki jeżdżą na miejsce, żeby ewakuować poszkodowanych - dodał.

Ostrzał Misraty trwa; zaatakowana została także mieszana dzielnica mieszkaniowo-przemysłowo, a także okolica, w której znajdują się zakłady przemysłu stalowego.

Wcześniej w środę w porcie przycumował statek, wyczarterowany przez Międzynarodową Organizację ds. Migracji (IOM), który miał ewakuować ok. 1000 azjatyckich i afrykańskich imigrantów, a także rannych ludzi.

O Misratę od wielu tygodni trwają walki między siłami reżimowymi a rebeliantami. Miasto przechodzi z rąk do rąk.

kd

Zobacz więcej na temat: Libia przemysł Raport Arabia
Czytaj także

NATO odrzuciło apel Muammara Kaddafiego o zawieszenie broni i rozmowy

Ostatnia aktualizacja: 30.04.2011 06:50
Libijski przywódca wezwał NATO do negocjacji i do zaprzestania ataków na jego kraj.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Syn Kadafiego nie żyje. Zginął w nalocie NATO

Ostatnia aktualizacja: 01.05.2011 01:16
W nalocie, jakiego dokonały w nocy z soboty na niedzielę na Trypolis samoloty NATO, zginął najmłodszy syn Muammara Kadafiego, Saif al-Arab Kadafi - poinformowały libijskie władze.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Syn i wnuki Muammara Kaddafiego pochowani. Oblężenie Misraty trwa

Ostatnia aktualizacja: 02.05.2011 09:40
Saif al-Arab, 29-letni syn pułkownika Muammara Kaddafiego, oraz jego trzej wnukowie, którzy zginęli w nalocie NATO, zostali pochowani w Trypolisie.
rozwiń zwiń