X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

W Krakowie rozdano Nagrody Dziennikarzy Małopolski 2010 roku

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2011 09:34
Laureatem Grand Prix został Jerzy Jurecki z "Tygodnika Podhalańskiego". Za osobowość medialną uznano obraz "Dama z gronostajem'. Najlepszym fotoreporterem został Jacek Bednarczyk z PAP.
Audio

Nagrody wręczono podczas VIII Gali Dziennikarzy Małopolski, która odbyła się w Krakowie w sobotni wieczór w Centrum Sztuki i Techniki Japońskiej "Manggha".

Laureatem Nagrody Głównej Grand Prix został Jerzy Jurecki z Tygodnika Podhalańskiego, uhonorowany także nagrodą w dziedzinie "dziennikarz prasowy/news" za informacje dotyczące rozmów senatora Tadeusza Skorupy z lokalnym biznesmenem w sprawie przetargu na działkę.

Tytuł osobowości medialnej roku 2010 przyznano obrazowi "Dama z gronostajem" Leonarda da Vinci. Jak uzasadniła Kapituła: "Dzięki Osobowości Medialnej oczy Polski, Europy, a najlepiej świata całego winny zwrócić się na Małopolskę. Dama z gronostajem, którą widywano także z łasiczką, wypełnia idealnie ten warunek. Podróży się nie boi, a jej peregrynacje europejskie komentowały - między innymi - media brytyjskie, belgijskie oraz krajowe, a nawet ministrowie". Statuetkę dla Damy odebrała dyrektor Muzeum Narodowego w Krakowie Zofia Gołubiew.

Za najlepszego fotoreportera Kapituła Nagrody Dziennikarzy uznała Jacka Bednarczyka z Polskiej Agencji Prasowej; "za fotografię agencyjną najwyższej próby. Za czujność, refleks, ciekawość świata i smak w jego kadrowaniu".

Nagrodę w dziedzinie "dziennikarz radiowy/news" otrzymał Marek Balawajder z RMF FM za ujawnienie nagrania z monitoringu w gimnazjum, w którym uczennica zaatakowała nożem koleżankę. Pierwotnie kuratorium oświaty uznało, że nauczycielki widząc atak, zachowały się poprawnie. Po publikacjach RMF FM stwierdzono jednak, że na korytarzu nikt nie pomógł zaatakowanej nożem 13-latce. "Sprawa, zamiast przycichnąć, nabrała nowego wymiaru" - podkreśliła kapituła.

Za publicystykę w prasie Kapituła nagrodziła Zbigniewa Bartusia z "Dziennika Polskiego "(o kłopotach z ZUS-em drobnych przedsiębiorców) oraz Jarosława Sidorowicza i Iwonę Hajnosz z "Gazety Wyborczej" za historię o użyciu defibrylatora w tramwaju.

Jako najlepszy dziennikarz lokalny uhonorowana została Olga Szpunar, także z "GW", za tropienie paradoksów w krakowskich szkołach.

Za najlepszych dziennikarzy internetowych uznano: Jakuba Toporkiewicza (limanowa.in - za relacje z osuwiska w Kłodnem) i Michała Okońskiego z "Tygodnika Powszechnego" za publikacje na temat futbolu.

W kategorii publicystyki telewizyjnej nagrodę odebrali Marcin Wójcik i Michał Fuja z "Uwaga" TVN (za reportaż "Fałszywy ksiądz").

Za najlepszego dziennikarza sportowego uznano Łukasza Mordarskiego z Radia Eska - "za multimedialne podejście do dziennikarstwa sportowego, bezkompromisowe wywiady oraz radiowy reportaż o pracowniku TS WISŁA chorym na stwardnienie rozsiane".

PAP,kk

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jak uwolnić media od wulgaryzmów? Kryzys w środkach przekazu

Ostatnia aktualizacja: 12.04.2011 10:59
Współczesne media - to temat konferencji, która odbywa się na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wyzwania i zagrożenia cyfryzacji mediów. Co z tymi, którzy nie nadążą?

Ostatnia aktualizacja: 15.04.2011 13:05
Pogoń za nowoczesnymi technologiami w mediach nie może prowadzić do stracenia z pola widzenia odbiorcy - uważają uczestnicy konferencji "Telewizja Cyfrowa dla Wszystkich".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sensacyjny wybór dziennikarzy z Anglii

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2011 12:03
Po raz pierwszy od blisko pół wieku angielscy dziennikarze wybrali piłkarzem roku zawodnika West Ham United. Został nim 30-letni pomocnik Scott Parker.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Raport: pogarsza się sytuacja wolności mediów na świecie

Ostatnia aktualizacja: 03.05.2011 10:17
Z raportu opublikowanego przez wiedeński Instytut Prasowy w związku ze Światowym Dniem Wolności Prasy wynika, że w ubiegłym roku zostało zabitych aż 102 dziennikarzy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polski Blog Roku 2010 Mateusza Biskupa coraz popularniejszy. Czytają m.in. Szkoci

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2011 03:00
Autor Bloga Roku 2010 Mateusz Biskup przybliża polską historię nie tylko Polakom rozsianym po świecie.
rozwiń zwiń