Samochody odholowane nocą. Porządki w stolicy przed wizytą Obamy

Ostatnia aktualizacja: 27.05.2011 06:08
Miejskie służby bez ostrzeżenia o zakazie parkowania, a straż miejska pod osłoną nocy odholowywała samochody i wywoziła je na peryferia Warszawy - informuje "Metro".
Audio

Barack Obama przylatuje do stolicy w piątek po południu. Centrum będzie sparaliżowane, bo na dwa dni zmieni się w fortecę z zakazami ruchu i parkowania.

Ale już w czwartek warszawiacy narzekali, że przez prezydenta USA znikają ich samochody. Czasem wystarczyło pozostawić pojazd kilka lub kilkanaście minut i już go nie zobaczyć w tym samym miejscu. Za to był znak zakazu parkowania.

Mimo naprędce ustawianych zakazów, parkomaty przyjmowały pieniądze, zamiast informować o czasowym ograniczeniu możliwości pozostawiania samochodów. Zmiany w ruchu wprowadzono z dnia na dzień i ponoć nie zdążono wydrukować naklejek z ostrzeżeniem. Choć przecież termin i ramowy program wizyty był znany już wcześniej.

Późniejszy odbiór auta zajmuje kilka godzin, w tym czekanie w długiej kolejce w siedzibie straży miejskiej. A na koniec autobusem lub taksówką trzeba jechać na jeden z 11 parkingów na obrzeżach Warszawy. Łączny koszt kary to prawie 500 zł.

aj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także

Czytaj także

Obama w Warszawie. "Nie korzystajcie z samochodów"

Ostatnia aktualizacja: 27.05.2011 02:00
Stołeczny ratusz apeluje, by w piątek i sobotę, gdy w mieście przebywać będzie prezydent USA oraz inne głowy państw, mieszkańcy stolicy korzystali z pociągów, metra, a jadąc na lotnisko - ze specjalnej linii autobusowej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Warszawa: podczas wizyty Baracka Obamy odbędzie się 11 demonstracji

Ostatnia aktualizacja: 26.05.2011 16:13
Osiem manifestacji będzie miało charakter przemarszu, a trzy to zgromadzenia stacjonarne - mówi Agnieszka Kłąb z biura prasowego urzędu miasta.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Amerykański prezydent w piątek i sobotę w Warszawie. Gdzie go spotkasz?

Ostatnia aktualizacja: 27.05.2011 06:18
Wieczorem do Polski przylatuje prezydent Stanów Zjednoczonych Barack Obama.
rozwiń zwiń