X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"4 czerwca był zwycięstwem polskiej demokracji"

Ostatnia aktualizacja: 03.06.2011 12:09
Prezydent Bronisław Komorowski wręczył im odznaczenia w związku z przypadającą w sobotę 22. rocznicą wyborów z 4 czerwca 1989 roku.
Audio

Prezydent Bronisław Komorowski wręczył odznaczenia przedstawicielom rządów transformacji ustrojowej. Odznaczono członków rządów Tadeusza Mazowieckiego, Jana Krzysztofa Bieleckiego, Jana Olszewskiego i Hanny Suchockiej.


Dzisiejsza uroczystość w Pałacu Prezydenckim jest częścią dwudniowych obchodów Święta Wolności, organizowanych z okazji 22. rocznicy wyborów 4 czerwca 1989 r.
Odznacznia są podziękowaniem w imieniu Najjaśniejszej Rzeczypospolitej - podkreślił prezydent Bronisław Komorowski. Jak zaznaczył, czwarty czerwca był zwycięstwem polskiej demokracji, dlatego warto to wydarzenie utrwalać. Jak dodał, dzisiaj wszyscy mogą sobie podziękować że znaleźli lepszy kierunek dla Polski i poprowadzili nasz kraj do sukcesu. Prezydent powiedział, że na niedawnym spotkaniu przezydentów Europy środkowo-wschodniej, słyszał słowa świadczące, że świat na polskie zmiany i drogę do wolności patrzy z ogromnym uznaniem.


Lech Wałęsa do krytyków: trzeba było zrobić to lepiej


Obecny na uroczystości Lech Wałęsa zaznaczył, że niezlaeżnie od zysków i strat społeczeństwa nikt nie jest w stanie powiedzieć że Polska nie jest wolna i demokratyczna. To wy przyczyniscie się do tego że niemożliwe stało się możliwe - zwrócił się Lech Wałęsa do członków rządów transformacji. Jak dodał, nie było łatwe po tylu latach komunizmu uruchomić procesy transformacji.To, do czego tęskniło pokolenie naszych rodziców, nam się udało- zaznaczył. Lech Wałęsa dodał, że tym, którzy mówią, że można było lepiej walczyć o wolność i dokonać transformacji odpowiada - "trzeba było to zrobić samemu".


Tadeusz Mazowiecki pogratulował wszystkim odznaczonym. Podziękował członkom swego rządu za odwagę podjęcia odpowiedzialności i za rozwagę w przeprowadzeniu transformacji. Jak podkreślił, członkowie jego rządu byli gotowi do przeprowadzenia zasadniczych reform, które zmieniały Polskę. Podziękował też następnym rządom, że kontynuowały dzieło rozpoczęte przez jego rząd. Tadeusz Mazowiecki podziękował Lechowi Wałęsie za to, że wspierał jego rząd, choć potem też szczypał, co Wałęsa skomentował słowami " za mało za mało".


Za wybitne zasługi dla transformacji i kształtowanie państwa prawa Krzyżem Wielkim Orderu Odrodzenia Polski odznaczony został Krzysztof Kozłowski. Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski: Jacek Ambroziak, Waldemar Kuczyński, Janusz Lewandowski, Janusz Onyszkiewicz. Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski: Izabela Cywińska - Michałowska, Marek Dąbrowski, Krzysztof Kilian, Dariusz Ledworowski , Paweł Łączkowski, Aleksander Łuczak, Andrzej Olechowski, Marek Rusin, Tadeusz Syryjczyk, Marcin Święcicki, Andrzej Zawiślak, Krzysztof Żabiński. Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski: Janusz Byliński, Waldemar Dąbrowski, Stanisław Iwanicki, Jacek Janiszewski, Stefan Kawalec, Piotr Łukasiewicz, Wojciech Misiąg, Paweł Moczydłowski, Zbigniew Okoński, Anna Potok, Wojciech Rzepka, Wojciech Włodarczyk, Andrzej Urbanik, Michał Wojtczak, Jerzy Zdrzałka i Tadeusz Zielniewicz.

rr

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Naczelny "Tygodnika Powszechnego" odznaczony przez prezydenta

Ostatnia aktualizacja: 26.03.2011 12:25
Prezydent odznaczył księdza Adama Bonieckiego Krzyżem Komandorskim z Gwiazdą Orderu Odrodzenia Polski za wybitne zasługi dla kultury polskiej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kancelaria prezydenta RP kosztuje więcej niż dwór brytyjskiej królowej

Ostatnia aktualizacja: 05.05.2011 02:50
171,5 mln zł - tyle podatnicy wydadzą na utrzymanie prezydenta RP w tym roku. Brytyjska królowa Elżbieta II, mimo ogromnych wydatków związanych ze ślubem księcia Williama, wyda o 5 mln zł mniej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Mamy z czego być dumni w Unii Europejskiej"

Ostatnia aktualizacja: 07.05.2011 17:36
Polska jako członek UE była jedynym krajem który obronił się skutecznie przed kryzysem, i dlatego może być natchnieniem dla innych krajów członkowskich - podkreślił prezydent zwracając się do uczestników Prady Schumana.
rozwiń zwiń