X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Izraelska minister bojkotuje polski pawilon na Biennale w Wenecji

Ostatnia aktualizacja: 04.06.2011 07:43
Barwy polskie reprezentuje na tej prestiżowej imprezie projekt izraelskiej artystki Jael Bartany, zawierający m.in. wezwanie do masowego powrotu Żydów do Polski.
Audio
  • Relacja Eliego Barbura (IAR) z Tel Awiwu o bojkocie polskiej wystawy

Izraelska minister kultury i sportu Limor Livnat zbojkotowała polski pawilon na otwartym w sobotę międzynarodowym 54. Biennale w Wenecji. Przybyła na Biennale w Wenecji, aby wraz z prezydentem Szimonem Peresem uczestniczyć w otwarciu pawilonu izraelskiego. Zwiedzając ekspozycje innych krajów - demonstracyjnie ominęła jednak pawilon Polski. Powodem bojkotu jest trzyczęściowy projekt filmowy Jael Bartany, uważanej w Izraelu za artystkę kontrowersyjną - o poglądach skrajnie lewicowych i antysyjonistycznych.

Bartana, której dziadkowie przybyli do Izraela z Białegostoku - związana jest od jakiegoś czasu z środowiskiem "Krytyki politycznej". W tryptyku video jej autorstwa prezentowanym w polskim pawilonie - wątki propalestyńskie splatają się z Holokaustem i kwestią antysemityzmu. Minister Limor Liwnat, z rządzacej partii Likud, skrytykowała głównie apel o powrót 3 milionów Żydów do Polski, przekazany w pierwszym z tych filmów pt. "Mary koszmary".

IAR/tk

Komentarze1
aby dodać komentarz
Weredyk2013-10-26 14:17 Zgłoś
Szalenie rozpaczam na decyzja pani minister. Co do powrotu Zydow do PRL-u, pozwole sobie wyrazic swoj niesmialy sprzeciw.

Czytaj także

Tygodnik pozwany za antysemicką okładkę. "Jak nazistowska propaganda"

Ostatnia aktualizacja: 18.04.2011 14:00
Stowarzyszenie Otwarta Rzeczpospolita złożyło doniesienie o popełnieniu przestępstwa przez tygodnik "Angora".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Izrael potajemnie pozbawiał Palestyńczyków prawa do powrotu do domów

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2011 11:11
Gazeta "Haarec" ujawniła dokumenty, z których wynika że w latach 1967-1994 państwo Izraela po kryjomu cofnęło 140 tysiącom Palestyńczykom prawo pobytu, gdy przebywali za granicą.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Obama: Ameryka jest mocno oddana Izraelowi

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2011 13:00
Prezydent USA Barack Obama starał się uspokoić Izrael, zaniepokojony jego niedawnym wystąpieniem na temat konfliktu izraelsko-palestyńskiego, w którym zdawał się brać stronę Palestyńczyków.
rozwiń zwiń