54 i 59-latek oszukiwali metodą „na wnuczka”

Ostatnia aktualizacja: 10.06.2011 09:40
Nawet 46 tys. zł stracili wskutek działań oszustów starsi ludzie z Podlasia i woj. Lubelskiego. Mężczyznom podejrzanym o kradzieże grozi do 8 lat więzienia.
Audio
  • Podinspektor Andrzej Baranowski, rzecznik podlaskiej policji: złodzieje kradli starszym ludziom oszczędności całego życia
54 i 59-latek oszukiwali metodą na wnuczka
Foto: www.podlaska.policja.gov.pl

Białostoccy i małopolscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o oszustwa metodą "na wnuczka". 54-latek i jego o 5 lat starszy kolega zostali zatrzymani w Gorlicach (Beskid Niski). Obu tymczasowo aresztowano.

Przestępstw oszuści mieli dokonywać na przełomie maja i czerwca w Czarnej Białostockiej, Sobolewie, Sochoniach, Goniądzu, a także w Lublinie. Pokrzywdzeni z tych miejscowości stracili w sumie blisko 46 tysięcy złotych.

Zatrzymanym przedstawiono im też zarzuty usiłowania podobnych oszustw w Białymstoku, Michałowie, Mońkach, Gorlicach a także w powiecie opolskim. Mężczyznom grozi od 6-ciu miesięcy do 8-miu lat więzienia.

Białostoccy policjanci nie wykluczają kolejnych zatrzymań w tej sprawie. Od jakiegoś czasu wyjaśniają oni okoliczności wielu oszustw, których ofiarami padali starsi mieszkańcy miasta i okolic. Wszystkie te sprawy łączy sposób działania oszustów. Telefonują oni do starszych ludzi i podając się za członków ich najbliższej rodziny, wyłudzają znaczne kwoty pieniędzy. Czasami są to oszczędności całego życia.

IAR, wit

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Białystok: policja szuka sprawców napadu na bank

Ostatnia aktualizacja: 17.03.2011 07:37
Za napastnikami trop podjął policyjny pies, jednak zgubił ślad.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wyłudzali "na wnuczka": ofiary wybieraliśmy z książki telefonicznej

Ostatnia aktualizacja: 01.06.2011 10:21
O 34 oszustwa na łączną kwotę 413 tysięcy złotych Prokuratura Okręgowa w Olsztynie oskarżyła Artura K., który wyłudzał pieniądze od starszych osób, podając się za ich krewnego - najczęściej wnuczka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

13-latek pomógł policjantom w zatrzymaniu sprawców napadu na dziadka

Ostatnia aktualizacja: 01.06.2011 05:38
Dwaj nastolatkowie w kominiarkach weszli do mieszkania mężczyzny. Przewrócili go na ziemię i zaczęli dusić. Żądali pieniędzy. W tym czasie 13-letni Mateusz zadzwonił na policję.
rozwiń zwiń