Gimnazjaliści poznali wyniki egzaminów

Ostatnia aktualizacja: 15.06.2011 14:52
Wyniki te są jednym z podstawowych mierników przy przyjęciu do szkół ponadgimnazjalnych i prezentują się trochę gorzej niż w roku ubiegłym.
Audio
  • Zofia Hryhorowicz dyrektor Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Poznaniu mówi o wynikach egzaminu w Wielkopolsce
  • Agnieszka Muzyk z Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Łomży informuje o wynikach uczniów z Warmii i Mazur
  • Agnieszka Muzyk z Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Łomży mówi o wiarygodności wyników egzaminów
Gimnazjaliści poznali wyniki egzaminów
Foto: fot. PAP/Darek Delmanowicz

30,34 punktów na 50 możliwych z części humanistycznej i 23,90 na 50 z części matematyczno-przyrodniczej - to średni wynik uzyskany przez gimnazjalistów podczas tegorocznego egzaminu. W ubiegłym roku uczniowie testy napisali nieco lepiej - z części humanistycznej średnio uzyskali 31,67 punktów, a z części matematyczno-przyrodniczej - 26,03 punktów.

W woj. wielkopolskim wyniki nie powalają na kolana

W Wielkopolsce do egzaminu gimnazjalnego w tym roku przystąpiło ponad 38 tysięcy uczniów. Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Poznaniu podała, że nie są one zbyt dobre.

Z części humanistycznej wielkopolscy gimnazjaliści uzyskali średnio o 6 punktów mniej niż w ubiegłym roku. Z części matematyczno-przyrodniczej wynik jest podobny do zeszłorocznego, średnio 23,38 punktu. Najlepiej wypadł język angielski. Gimnazjaliści średnio uzyskali z tego egzaminu 28,08 punktu.

Zofia Hryhorowicz dyrektor Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Poznaniu przestrzega jednak przed wyciąganiem szybkich wniosków, ponieważ "trzeba poczekać na oficjalne wyniki w kraju".

Lubelskie zadowolone z wyników

26,38 punktu to średni wynik uczniów województwa lubelskiego osiągnięty na egzaminie gimnazjalnym z części humanistycznej testu. Nieco gorszy wynik, bo 23,75 punktu uzyskali gimnazjaliści z części matematyczno-przyrodniczej.

W zestawieniu wszystkich komisji egzaminacyjnych z prawie całego kraju lubelskie plasuje się w górnej połówce. Renata Janicka z Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej powiedziała, że wynik uzyskany przez uczniów trzecich klas gimnazjów nie jest najgorszy.

Kończący gimnazja młodzi mieszkańcy województwa lubelskiego lepiej poradzili sobie z częścią językową. Z języka angielskiego średnia wyniosła 27,36 punktu, z języka niemieckiego 28,36 punktu, a z rosyjskiego 28,28 co plasuje lubelskie w ścisłej czołówce krajowej.

Uczniowie z Warmii i Mazur mogli spisać się lepiej

Średnią uczniów z Warmii i Mazur przedstawia Agnieszka Muzyk z Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Łomży. - Z części humanistycznej średni wynik to 23,8 punktu, natomiast z części matematyczno-przyrodniczej wynik wyniósł 22,8 punktu - poinformowała Agnieszka Mazur

- Tegoroczne wyniki są nieco słabsze niż w minionym roku, ale trudno je jednoznacznie porównywać, bo za każdym razem skala trudności egzaminów jest inna - dodała Agnieszka Muzyk.

Najlepiej w warmińsko-mazurskiem wypadli uczniowie z gimnazjów w Wilczętach w powiecie braniewskim.

 

Egzamin gimnazjalny odbył się w 1-szej połowie kwietnia. Jego wynik jest jednym z podstawowych mierników przy przyjęciu do szkół ponadgimnazjalnych.

mr

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Katarzyna Hall: sytuacja w szkołach gimnazjalnych jest coraz lepsza

Ostatnia aktualizacja: 06.06.2011 10:30
W Sygnałach Dnia w Polskim Radiu szefowa resortu edukacji Katarzyna Hall mówiła, że w ciągu ostatnich kilku lat gimnazja stały się bardziej przyjazne uczniom.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Muszyna: trzy szkoły nie zostaną zlikwidowane

Ostatnia aktualizacja: 10.06.2011 15:11
Trzy szkoły podstawowe w gminie Muszyna będą prowadzić sami nauczyciele. Takie rozwiązanie pozwoliło uchronić placówki przed likwidacją.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rozstrzygnięto konkurs na "Wychowawcę roku"

Ostatnia aktualizacja: 14.06.2011 15:44
Wyrozumiały, ale stanowczy - taki powinien być idealny pedagog. W Pałacu Prezydenckim wręczono nagrody dla najlepszych wychowawców w Polsce.
rozwiń zwiń