X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Sondaż. "Z kim będzie rządzić Platforma?"

Ostatnia aktualizacja: 19.06.2011 08:06
Według sondażu Homo Homini kolejny raz spadają notowania SLD. Prezes instytutu uważa, że obecnie toczy się gra o to, z kim PO będzie w koalicji: z SLD czy z PSL.
Audio
Sondaż. Z kim będzie rządzić Platforma?
Foto: sejm.gov.pl

Według sondażu Instytutu Homo Homini, gdyby wybory parlamentarne odbywały się w ten weekend, wygrałaby je Platforma Obywatelska, na którą chce głosować prawie 38% ankietowanych. Tuż za nią jest Prawo i Sprawiedliwość z niemal 29% poparcia. W Sejmie znalazłby się też Sojusz Lewicy Demokratycznej, który popiera 13,2% badanych oraz Polskie Stronnictwo Ludowe z 6% poparcia. Polska Jest Najważniejsza nie przekroczyłaby wyborczego progu. Na tę partię chce głosować prawie 3% ankietowanych.

"Tusk gra na lewą nogę"

Prezes Instytutu Marcin Duma podkreśla, że od poprzedniego badania notowania PO i PiS-u nie zmieniły się. Prawo i Sprawiedliwość przesuwa się w takim zamkniętym tunelu swojego poparcia - mówi. Dodaje, że szczyt przypadł na czas rocznicy katastrofy smoleńskiej. Teraz - ocenia Duma - mamy do czynienia z korektą notowań. Marcin Duma zwraca uwagę, że kolejny tydzień z rzędu spadły notowania SLD. Jego zdaniem, to efekt otwarcia się Platformy Obywatelskiej na lewicowego wyborcę. - Tusk gra na lewą nogę - mówi. I wylicza: zmieniła się retoryka, jest mniej Jarosława Gowina, a więcej nowobudowanego lewego skrzydła.

Według niego, taktyka Donalda Tuska jest skuteczna, bo słabną notowania SLD. Być może w przyszłości przełoży się to na wzrost notowań PO - zastanawia się. Marcin Duma dodaje, że obie partie współdzielą elektorat niezdecydowanych, którzy są skłonni zagłosować i na jednych i na drugich. I tu - podkreśla - dużą rolę do odegrania będą mieli specjaliści od politycznego marketingu w obu partiach, czy przekonają takich wyborców. A rzecz idzie o to, czy Platforma będzie mogła rządzić jak dotychczas z PSL, czy może z Sojuszem - podkreśla Duma.

Dodaje, że po analizie sondaży dla Polskiego Radia, uważa, że PO szans na samodzielne rządzenie raczej nie ma.

Według obecnego badania, frekwencja wyborcza wyniosłaby 59,3%. Sondaż przeprowadzono telefonicznie 17 czerwca na grupie 1100 osób, reprezentatywnej dla ogółu Polaków. Błąd opracowania wynosi 3 procent.

IAR, agkm

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

62 proc. Polaków niezadowolonych z rządu Tuska

Ostatnia aktualizacja: 16.06.2011 17:30
Pozytywnie o pracy gabinetu premiera Donalda Tuska wypowiedziało się 29 proc. ankietowanych przez TNS OBOP Polaków.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prezes PiS: w naszych sondażach prowadzimy

Ostatnia aktualizacja: 17.06.2011 08:12
Jarosław Kaczyński w wywiadzie dla Reutera mówił, że według sondaży jego partii przewaga PO nad PiS nie jest duża. Jak dodał w dwóch przypadkach to PiS miało wyższe noty.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polacy negatywnie oceniają sytuację w kraju

Ostatnia aktualizacja: 17.06.2011 12:20
68 proc. ankietowanych uważa, że sprawy w Polsce idą w złym kierunku; zdaniem 60 proc. badanych nasza gospodarka jest w kryzysie - wynika z sondażu TNS OBOP.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sondaż PR: Polacy o stosunkach polsko-niemieckich

Ostatnia aktualizacja: 18.06.2011 18:00
Z sondażu Homo Homini przeprowadzinego na zlecenie Polskiego Radia wynika, że ponad połowa badanych - 55 procent - pozytywnie ocenia polsko-niemieckie relacje.
rozwiń zwiń