X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

MSZ interweniuje w Watykanie ws. o. Rydzyka

Ostatnia aktualizacja: 26.06.2011 07:27
Nota dyplomatyczna dotyczy wypowiedzi redemptorysty w Parlamencie Europejskim - poinformował rzecznik MSZ Marcin Bosacki.
Audio
  • Marcin Bosacki, rzecznik prasowy MSZ: rząd protestuje przeciwko wypowiedzi o. Rydzyka

Polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych wystosowało notę dyplomatyczną do Watykanu w sprawie wypowiedzi ojca Tadeusza Rydzyka w Parlamencie Europejskim.

Marcin Bosacki, rzecznik prasowy MSZ powiedział Polskiemu Radiu, że ambasador Hannna Suchocka złożyła ją w Sekretariacie Stanu Stolicy Apostolskiej. Jak powiedział Bosacki, rząd polski protestuje przeciwko wystąpieniom w Parlamencie Europejskim ojca Tadeusza Rydzyka, głównie tej części, w której mówi, że Polska jest krajem "totalitarnym, niecywilizowanym i że Polską nie rządzą Polacy".

Polski MSZ oczekuje też od Stolicy Apostolskiej, której podlegają zakony, że ta podejmie działania, by takie słowa "szkalujące wizerunek Polski" nie były już przez ojca Rydzyka wypowiadane - podkreśla Bosacki.

"Zdecydowana reakcja rządu"

Rzecznik polskiego MSZ powiedział także, że w Warszawie minister spraw zagranicznych, Radosław Sikorski przeprowadził rozmowy w tej kwestii z nuncjuszem apostolskim, Celestino Migliore oraz Prymasem Polski, arcybiskupem Józefem Kowalczykiem. Podkreślał, że nota dyplomatyczna w sprawie wypowiedzi ojca Rydzyka oznacza zdecydowaną reakcję rządu polskiego na takie zachowania.

Ojciec Tadeusz Rydzyk kilka dni temu w Brukseli, podczas jednego z seminarium, odnosił się do rozwiązania umowy podpisanej przez rząd PiS z fundacją Lux Veritatis na odwierty geotermalne. Redemptorysta skarżył się na dyskryminację. - To skandal, czujemy się wykluczani, jesteśmy dyskryminowani, to jest totalitaryzm" - mówił. Z kolei w rozmowie z PAP po seminarium stwierdził, że " to, co jest w Polsce, to jest dramat, draństwo najdelikatniej mówiąc, to jak niecywilizowany kraj". Dodał, że "tragedią Polski jest to, że od 1939 roku Polską nie rządzą Polacy" . Jak tłumaczył, "nie chodzi tu o krew, ani przynależność. Oni nie kochają po polsku, nie mają serca polskiego" - mówił.

"Ojciec Dyrektor przekracza granice"

Wypowiedź ojca Tadeusza Rydzyka komentował premier Donald Tusk. Premier powiedział w piątek w Brukseli, że ta wypowiedź jest przykra dla Polski. W jego opinii, ojciec Rydzyk złamał regułę o niekrytykowaniu naszego kraju poza jego granicami. Reakcję MSZ zapowiadał szef resortu Radosław Sikorski. Minister napisał na Twitterze, że "Kościół ma zasługi dla Polski, ale Ojciec Dyrektor przekracza granice". Jak podkreślił "Zakony podlegają bezpośrednio Rzymowi i państwo polskie zareaguje".

IAR, to

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Szef MSZ o Rydzyku: państwo polskie zareaguje

Ostatnia aktualizacja: 23.06.2011 12:00
Ojciec Tadeusz Rydzyk powiedział we wtorek w Brukseli między innymi, że w Polsce panuje "totalitaryzm", a dziennikarzom oznajmił, że "Polską od 1939 roku nie rządzą Polacy".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Europosłowie PiS bronią o. Tadeusza Rydzyka

Ostatnia aktualizacja: 23.06.2011 12:08
Europosłowie PiS biorą w obronę toruńskiego redemptorystę, krytykowanego przez polityków koalicji za wypowiedź, że w Polsce panuje totalitaryzm.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tusk o Rydzyku: każdy ma prawo mówić głupoty

Ostatnia aktualizacja: 24.06.2011 17:29
Premier Donald Tusk surowo ocenia wypowiedź ojca Tadeusza Rydzyka o tym, że w Polsce panuje totalitaryzm.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Europosłowie PiS: w Polsce jest wiele nadużyć

Ostatnia aktualizacja: 25.06.2011 14:50
Według PiS Parlament Europejski powinien być miejcem dyskusji na na temat Polski i standardów polskiej demokracji.
rozwiń zwiń