X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Awaria w ukraińskiej elektrowni atomowej

Ostatnia aktualizacja: 28.06.2011 11:58
Nieznane są przyczyny awarii. Ukraińskie władze zapewniają jednak, że nie doszło do wycieku paliwa.
Audio
  • Relacja Piotra Pogorzelskiego z Kijowa: na Ukrainie doszło do awarii w elektrowni jądrowej w Zaporożu. Władze zapewniają jednak, że nie doszło do wycieku paliwa.
Awaria w ukraińskiej elektrowni atomowej
Foto: Wikimedia Commons CC

Na Ukrainie doszło do awarii w elektrowni jądrowej w Zaporożu. Władze zapewniają jednak, że nie doszło do wycieku paliwa, a poziom promieniowania pozostaje na zwykłym poziomie.

Mimo że do awarii doszło w poniedziałek rano, Ministerstwo do spraw Sytuacji Nadzwyczajnych poinformowało o tym dopiero dzień później. Popsuł się III blok elektrowni jądrowej, jego moc obniżono do minimalnego poziomu. Promieniowanie w siłowni i w jej okolicach utrzymuje się w granicach normy.

To już druga awaria w tej samej elektrowni, do której doszło w ostatnim czasie. 10 maja popsuł się II blok. Wtedy także informowano, że poziom promieniowania wynosi 8 - 12 mikrorentgenów na sekundę i odpowiada naturalnemu promieniowaniu w tym miejscu.

Zaporoska elektrowni jądrowa jest położona na południu Ukrainy i jest uznawana za największą w Europie. Produkuje ona 21 procent prądu wytwarzanego w tym kraju i połowę energii produkowanej przez ukraińskie elektrownie jądrowe.

IAR, wit

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

25 lat po Czarnobylu część terytorium Ukrainy jest wciąż skażona

Ostatnia aktualizacja: 25.04.2011 16:30
Na 1/12 terytorium Ukrainy nadal notowane są miejsca, gdzie, po wybuchu w elektrowni czarnobylskiej, promieniowanie przekracza dopuszczalne normy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szef MSZ Litwy o elektrowni na Białorusi: wielkie niebezpieczeństwo

Ostatnia aktualizacja: 01.05.2011 21:00
Litwa nie sprzeciwia się rozwijaniu energetyki jądrowej przez Białoruś i Rosję, ale nie zgadza się, by elektrownie atomowe powstawały w pobliżu gęsto zaludnionych terenów, bez zachowania norm bezpieczeństwa - powiedział szef litewskiego MSZ Audronius Ażubalis.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Trujący stront odkryto w morzu koło Fukushimy

Ostatnia aktualizacja: 28.06.2011 09:56
W pobliżu uszkodzonej elektrowni atomowej wykryto trujący pierwiastek. Stront gromadzi się w kościach i może powodować raka.
rozwiń zwiń