"Szklana" pogoda nie odpuszcza

Ostatnia aktualizacja: 08.07.2011 21:16
Zalane ulice i posesje w niektórych miastach w Polsce to efekt gwałtownych nawałnic, które przechodzą przez nasz kraj.
Szklana pogoda nie odpuszcza
Foto: fot. PAP/Darek Delmanowicz

Deszcz padał bardzo intensywnie w Gorlicach. Woda z okolicznych potoków wystąpiła z brzegów zalewając kilkadziesiąt posesji. Silny opad sprawił że studzienki kanalizacyjne nie przyjmowały wody. Kilka ulic zostało zalanych. Obecnie opady zanikają a woda zaczyna opadać. Jednostki straży pożarnej pracują przy wypompowywaniu wody z zalanych domów i posesji.

Lubelskie rzeki przybierają

W ciągu najbliższej doby może gwałtownie wzrosnąć poziom rzek w lubelskim - ostrzega centrum zarządzania kryzysowego. Ten przybór związany jest z prognozowanymi intensywnymi miejscami opadami i burzami. Burze z deszczem mogą pojawić się wieczorem i w nocy.

Duża woda spodziewana jest na Wieprzu i jego dopływach, Tyśmienicy i Krznie. Tyśmienica w Tchórzewie przekroczyła już stan alarmowy. Natomiast Wieprz w Krasnymstawie i Krzna w Malowej Górze płyną powyżej stanów ostrzegawczych. Zapowiadane opady mogą pogorszyć sytuację.

Gwałtowne burze w Pomorskiem

Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w Elblągu wydał ostrzeżenie meteorologiczne dla województwa pomorskiego i powiatu elbląskiego o możliwości wystąpienia na tych terenach w ciągu dnia oraz w nocy gwałtownych burz, podczas których opady deszczu wyniosą od 5 do 10 mm, lokalnie do 18 mm, a wiatr osiągnie prędkość w porywach od 75 do 90 km/h. Grozi to możliwością występowania podtopień oraz łamania drzew i konarów.

IAR, aj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Trąba powietrzna spustoszyła podlaską wieś

Ostatnia aktualizacja: 07.07.2011 10:30
Lokalna trąba powietrzna przeszła w środę wieczorem przez miejscowość Dybła koło Grajewa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Będzie bardzo ciepło, ale deszczowo i burzowo

Ostatnia aktualizacja: 08.07.2011 08:06
Dziś w całej Polsce będzie dużo burz, z lokalnymi intensywnymi opadami i porywistym wiatrem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pogoda na weekend? W górach i nad morzem deszcz

Ostatnia aktualizacja: 08.07.2011 12:50
Rozpoczynający się weekend ze względu na pogodę do udanych należeć nie będzie. Zarówno wypoczywający w górach jak i nad morzem muszą liczyć się z deszczem.
rozwiń zwiń