Scorsese zrobił film o George'u Harrisonie

Ostatnia aktualizacja: 14.07.2011 13:28
Martin Scorsese wyreżyserował i wyprodukował film o członku grupy The Beatles.
George Harrison
George HarrisonFoto: David Hume Kennerly/Wikimedia Commons

Film dokumentalny zostanie wyemitowany w amerykańskiej telewizji HBO w październiku tego roku - informuje Agencja Reutera. W obrazie będzie można zobaczyć prywatne filmy piosenkarza, niepublikowane dotąd materiały i wywiady, m in. z Paulem McCartneyem, Ringo Starem, Yoko Ono i Erikiem Claptonem, przyjacielem Harrisona.

Film w ciągu 3,5 godziny opowiada historię artysty od początków jego kariery muzycznej w Liverpoolu, aż po działalność byłego Beatlesa jako filantropa i producenta filmowego.

George Harrison był autorem przebojów grupy The Beatles, piosenek "Here Comes the Sun" czy "Something". Jeszcze za czasów istnienia Beatlesów wydał dwie solowe płyty, a po rozpadzie zespołu kontynuował karierę solisty. W latach 80. założył znaną grupę Traveling Wilburys. Zajmował się aktywnie także produkcją filmową. Jego firma HandMade Films wyprodukowała m.in. "Żywot Briana" Monty Phytona. Harrison zmarł na raka płuc w wieku 58 lat w 2001 r. w Los Angeles.Produkcją dokumentu o piosenkarzu zajęli się Martin Scorsese i żona muzyka Olivia Harrison. - Kiedy tylko dostałem propozycję realizacji tego projektu, od razu się zdecydowałem - powiedział reżyser. Jak wyjaśnił, od dawna jest fanem Harrisona i z przyjemnością przeprowadzał wywiady z najbliższymi przyjaciółmi artysty i jego żoną.

Scorsese, laureat Oscara za film "Infiltracja" z 2006 roku, ma już w swoim dorobku filmy o tematyce muzycznej. W 1978 roku nakręcił dokumentalny film "Ostatni Walc" o kończącym karierę kanadyjskiej grupy rockowej The Band występie, a w 2008 roku przeniósł na ekran nowojorski koncert zespołu The Rolling Stones. Amerykański reżyser w planach ma także nakręcenie biograficznego filmu o Franku Sinatrze, który na ekrany kin w USA ma wejść w 2013 roku.

Premierze filmu "George Harrison: Living in the Material World" towarzyszyć będzie publikacja książki z listami, fragmentami pamiętników i zdjęciami z prywatnego archiwum Olivii i George'a Harrisonów.

Dokument zostanie wyświetlony w dwóch częściach na kanale HBO na początku października tego roku, a w Wielkiej Brytanii swoją premierę na DVD i Blu-Ray będzie miał kilka dni później. 

The
The Beatles w 1964 rokusm

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także

Czytaj także

Drogocenna "Lucy In The Sky With Diamonds"

Ostatnia aktualizacja: 19.05.2011 07:00
Rękopis tekstu legendarnej piosenki The Beatles został sprzedany na aukcji w Los Angeles za równowartość 650 tysięcy złotych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kluczowe momenty warszawskiego koncertu Ringo Starra

Ostatnia aktualizacja: 15.06.2011 07:00
Z okazji pierwszego występu Beatlesa w Polsce, przyglądamy się bliżej najbardziej oczekiwanym momentom jego koncertowej setlisty
rozwiń zwiń