X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Bezdomne bociany cierpią po nawałnicach

Ostatnia aktualizacja: 25.07.2011 16:11
Kilkadziesiąt młodych bocianów, które uratowano z gniazd zniszczonych przez burze i nawałnice, trafiło do ośrodków leczących dzikie ptaki na Warmii i Mazurach.
Bezdomne bociany cierpią po nawałnicach
Foto: sxc.hu/public domain

Codziennie ekolodzy otrzymują kolejne wezwania do boćków pozbawionych domów.

Do ośrodka dla dzikich ptaków w Bukwałdzie k. Olsztyna, największej z sześciu takich placówek w województwie warmińsko-mazurskim, trafiło w ostatnich dniach 31 młodych bocianów. Wszystkie one straciły gniazda w wyniku ulew i nawałnic, albo wypadły z nich podczas wichury. Bezdomne lub ranne boćki przywieziono także do ośrodków w mazurskiej Krutyni i Jerzwałdzie na Jeziorakiem.

Ewa Rumińska z Ośrodka Rehabilitacji Ptaków Dzikich w Bukwałdzie powiedziała, że od kilku lat nie było tak wielu przypadków zniszczenia bocianich gniazd.

- Młode bociany przygniecione przez gniazdo nie mają szans na przeżycie. Na szczęście wiele z nich się uratowało, bo były na tyle duże, aby podlecieć gdzieś w bezpieczne miejsce - powiedziała dr Rumińska

Do ekologów codziennie spływają nowe zgłoszenia o boćkach potrzebujących pomocy. O zniszczonych gniazdach informują mieszkańcy wsi, urzędy gmin, policja i straż pożarna. Tylko w ostatnią niedzielę ptasi ambulans z ośrodka w Bukwałdzie wezwano w okolice Ornety i Braniewa.

Ekolodzy z OTOP nie tylko apelują o zgłaszanie im pozbawionych gniazd lub rannych bocianów, ale również prowadzą akcje izolowania napowietrznych linii i innych urządzeń energetycznych, które zagrażają bocianom. Prace finansowane są z pieniędzy unijnych. Przez najbliższe 3 lata na ochronę populacji bociana białego w tzw. Ostoi Warmińskiej, przeznaczono 6,5 mln zł.

mr

Zobacz więcej na temat: Mazury Olsztyn pieniądze
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Dwa bocianiątka w "internetowym" gnieździe w Przygodzicach (zobacz)

Ostatnia aktualizacja: 10.05.2011 17:08
Z dwóch jaj znajdujących się w gnieździe bocianów białych w Przygodzicach wykluły się bocianiątka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Specjalnie spalił gniazdo z młodymi bocianami?

Ostatnia aktualizacja: 18.06.2011 13:46
Gniazdo znajdowało się na kominie nieczynnej olejarni w Kiwitach. Zawiadomienie o podejrzeniu przestępstwa złożyło miejscowe Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami. Policja bada sprawę.
rozwiń zwiń

Czytaj także

W Przemyślu wychowują bezdomne bociany

Ostatnia aktualizacja: 22.06.2011 10:03
Dwanaście bocianich piskląt wzięli pod swoje skrzydła wolontariusze Ośrodka Rehabilitacji Zwierząt Chronionych z Przemyśla (Podkarpackie).
rozwiń zwiń