Wysoki rangą oficer opuścił Muammara Kaddafiego

Ostatnia aktualizacja: 16.08.2011 20:26
Agencja dpa pisze powołując się na "koła dobrze poinformowane" w Trypolisie, że Libie opuścił jeden z dowódców sił zbrojnych Masud Abdulhafiz.
Wysoki rangą oficer opuścił Muammara Kaddafiego
Foto: fot. EPA/SABRI ELMHEDWI

Według dpa, Abdulhafiz przebywa prawdopodobnie w Egipcie. Na początku konfliktu libijskiego dowodził siłami reżimowymi w rejonie Sabhy w południowo-zachodniej części kraju.

Abdulhafiz znajduje się na liście Libijczyków, na których Unia Europejska nałożyła w marcu sankcje. Jest tam wymieniony jako pułkownik, nr 3 w dowództwie libijskich sił zbrojnych.

aj

Czytaj także

Kaddafi wzywa do uwolnienia Libii od "zdrajców i NATO"

Ostatnia aktualizacja: 15.08.2011 08:00
- Słyszycie mnie, mimo nalotów, ale i naloty będą miały swój kres, tak jak swój kres będą mieli rebelianci i ci idioci z krajów Zatoki Perskiej. Pozostanie tylko libijski naród - mówił dyktator.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Muammar Kaddafi negocjuje z powstańcami?

Ostatnia aktualizacja: 15.08.2011 09:16
Libijscy powstańcy i przedstawiciele reżimu Muammara Kaddafiego rozmawiali w Tunezji - poinformowała w niedzielę agencja Reutera, powołując się na źródło pragnące zachować anonimowość.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Libijski minister zdradził Kaddafiego?

Ostatnia aktualizacja: 15.08.2011 09:00
Nasr al-Mabruk Abdullah wybrał się z całą rodziną do Kairu. On sam twierdzi, że to wizyta turystyczna, jednak dyplomaci uważają, że zdradził Kaddafiego i uciekł z kraju.
rozwiń zwiń