Pięciolatki w tym roku muszą iść do przedszkola

Ostatnia aktualizacja: 24.08.2011 08:22
Od pierwszego września każdy pięciolatek będzie musiał pójść do przedszkola. To pierwszy rok, kiedy dzieci mają taki obowiązek.
Audio
  • Relacja Kamila Szwarbuły: od 1 września wszystkie 5-latki będą musiały iść do przedszkola. To efekt reformy, która od 2012 roku obowiązkowo do szkoły posyła sześciolatków.
Pięciolatki w tym roku muszą iść do przedszkola
Foto: Glow Images/East News

Rzecznik Ministerstwa Edukacji Narodowej Grzegorz Żurawski powiedział, że ma to związek z reformą, która posłała 6-latki do szkoły. Ta zmiana ostatecznie wchodzi od 1 września w związku z czym rok wcześniej dzieci muszą obowiązkowo odbyć przy najmniej roczne przygotowanie przedszkolne.

W zeszłym roku, kiedy nie było jeszcze tego obowiązku, do przedszkola chodziło już 80 procent 5-latków. W Warszawie ten odsetek był jeszcze większy. Zastępca dyrektora Biura Edukacji w warszawskim ratuszu Beata Murawska powiedziała, że w zeszłym roku wynosił ponad 97 procent. na wszelki wypadek zarezerwowano jeszcze 400 dodatkowych miejsc dla pięciolatków. Jeśli nie zgłoszą się one do placówek, to lista zostanie otwarta dla młodszych dzieci.

Miejsc dla pięciolatków nie mogło zabraknąć ponieważ prawo gwarantowało im pierwszeństwo jeśli chodzi o wychowanie przedszkolne przedszkolne.

Zobacz galerię: dzień na zdjęciach >>>

IAR, wit

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Przedszkole bez zabawek" - Ewelina Karpacz-Oboładze

Ostatnia aktualizacja: 01.06.2011 12:00
Środa, 1 czerwiec, godzina 19.10, Program 1. W jednym ze stołecznych przedszkoli raz w roku, na trzy miesiące znikają wszystkie zabawki. Placówka, która bierze udział w programie " Przedszkole bez zabawek" chce w ten sposób nauczyć dzieci jak twórczo walczyć z nudą.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Potrzebujesz babci? Dzwoń na pogotowie!

Ostatnia aktualizacja: 18.07.2011 18:30
W Krobi niedaleko Gostynia powstało pierwsze w Polsce "Babcine pogotowie".
rozwiń zwiń

Czytaj także

MEN chce uczyć z e-podręczników

Ostatnia aktualizacja: 21.07.2011 06:20
Ministerstwo Edukacji Narodowej zamierza wprowadzić zmiany, które mają odciążyć tornistry. Ale eksperci mają wątpliwości, czy to się uda.
rozwiń zwiń